Książka Elmer: Słoniowe opowieści to zbiorowe wydanie czterech historii tego niezwykłego słonia i jego przyjaciół. W jego wnętrzu znalazły ...

Elmer: Słoniowe opowieści. Recenzja książki

By | 08:00 Napisz komentarz
Książka Elmer: Słoniowe opowieści to zbiorowe wydanie czterech historii tego niezwykłego słonia i jego przyjaciół. W jego wnętrzu znalazły się: Elmer i wyścig, Elmer i wyjątkowy dzień, Elmer i zaginiony skarb oraz Elmer i prezent.

Elmer

Recenzja książki Elmer: Słoniowe opowieści

W opowieści o wyścigu przeczytamy o tym, że nie liczy się kto jest najszybszy, ale jak przebiegnie trasa i czy wszyscy zawodnicy będą uczciwi. Rozdanie medali zaskoczyło chyba wszystkich uczestników. W wyjątkowym dniu zbliża się Dzień Elmera i słonie przygotowują się do tradycyjnej z tej okazji parady kolorowych słoni, lecz niestety robią przy tym mnóstwo hałasu, który przeszkadza innym zwierzętom. Nasz bohater postanowi zaprosić do zabawy inne zwierzęta. Zdradzę wam, że nawet mimo tego że udział weźmie żyrafa czy wąż, to wciąż będzie parada słoni! :)Elmer

W trzeciej opowieści Elmer, Willbur i kilka słoni wybrali się w nieznane im miejsce, by odkryć zaginiony skarb. Znaleźli pewien pałac... Czy był w nim skarb? Dowiecie się, gdy przeczytacie! Ostatnia opowieść Elmer i prezent porusza w pewnym sensie temat demencji, która dotknęła ciocię Zeldę - wiedziała, że coś ma przekazać Elmerowi, ale zapomniała co to jest i gdzie to ma. Prezent okaże się być bardzo niezwykły.

Elmer

Bardzo lubimy czytać książki o Elmerze - ich wnętrza są przepiękne, historie ciekawe i niezbyt długie, idealne do czytania przed snem. Jeżeli jeszcze nie znacie tego niezwykłego słonia w kratkę, zachęcam byście zatonęli w lekturze którejś książki o nim. A jest ich całkiem sporo! O innym zbiorze opowiadań pisałam TU.

Elmer

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Papilon.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: