Seria gier Halli Galli wymaga od nas skupienia, uważności i szybkości. To gry, w których musimy uderzyć w dzwonek gdy na stole pojawią się ...

Halli Galli, Halli Galli junior, Halli Galli Twist - którą wybrać?

By | 18:30 Napisz komentarz
Seria gier Halli Galli wymaga od nas skupienia, uważności i szybkości. To gry, w których musimy uderzyć w dzwonek gdy na stole pojawią się określone karty - a gracz, który tych kart zebranych za pomocą dzwonienia zbierze najwięcej, wygrywa grę.

Halli Galli

Recenzja gry Halli Galli na YouTube:Recenzja gry Halli Galli Junior

To najprostsza odmiana, w której na kartach i dzwonku widnieją urocze, kolorowe klauny. Naszym celem jest zadzwonić dzwonkiem gdy odkryte zostają dwa takie same kolory - ale uwaga! Klauny muszą być uśmiechnięte, zadzwonienie gdy jeden z nich jest smutny jest błędem i trzeba w ramach pokuty oddać po jednej karcie ze stosu wszystkim graczom.


Halli Galli

Recenzja gry Halli Galli

Tu też są karty i dzwonek i identyczny przebieg gry jak w powyższej wersji, z tą różnicą że zadzwonić trzeba gdy na stole odkryte jest równo pięć tych samych symboli. Sugerowany wiek to 6+ ale weźcie pod uwagę, że dziecko musi płynnie liczyć - to gra na refleks, ekspresowo zaklepuje się dzwonkiem karty.


Halli Galli

Recenzja gry Halli Galli Twist

To zdecydowanie najtrudniejsza wersja, gdyż dzwonimy gdy na stole leży dokładnie pięć takich samych symboli, albo pięć różnych symboli w tym samym kolorze. Tu trzeba być jeszcze bardziej skoncentrowanym i uważnym! Twist skierowany jest dla dzieci 7+ i też miejcie na uwadze, że trzeba szybko liczyć te symbole. A nie jest to wcale proste, gdy mają one inny kolor.


Halli Galli

Które Halli Galli wybrać?

Jeżeli macie młodsze dzieci, to wybór jest prosty - wersja Junior. Z dwóch pozostałych niestety nie doradzę, ja uwielbiam obie! Zdecydowanie trudniejszy jest Twist, ale dzięki temu mamy większe ryzyko popełnienia błędów i oddawania karnych kart innym graczom.

Jeżeli zdecydujecie się na zakup gry, dajcie znać w komentarzu - która to wersja do was trafiła?

Halli Galli

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Egmont.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: