Ojciec nowoczesnej medycyny. Najsłynniejszy uczony Islamu. Takimi tytułami opisuje się Awicennę, czyli Abu Ali Husaina. Napisał Kanon medycy...

Awicenna. Kanon medycyny

By | 18:00 Napisz komentarz
Ojciec nowoczesnej medycyny. Najsłynniejszy uczony Islamu. Takimi tytułami opisuje się Awicennę, czyli Abu Ali Husaina. Napisał Kanon medycyny, który to używany był jako podręcznik na uczelniach medycznych do końca 18 wieku. W kolejnym komiksie z serii Najwybitniejsi Naukowcy poznamy wybitnego człowieka - zwanego Awicenną.

Awicenna

Recenzja komiksu Awicenna. Kanon medycyny

Komiks ten, jak każdy z tej serii, pokrótce przybliża nam sylwetkę wybitnego naukowca. Urodzony w 980 roku w jednym z perskich miast, przez lata uczył się, zgłębiał informacje, dokonywał odkryć i ustaleń medycznych, które zapoczątkowały medycynę, jaką znamy dziś.


Awicenna

Zdaję sobie sprawę że to były inne czasy, podejście do alkoholu zmieniało się przez lata, jednak dlaczego pisać o tym w komiksie? Musicie wiedzieć, że w pewnym momencie Awicenna zaleca picie wina które ma dobroczynny wpływ na zdrowie, a jemu samemu kubek tego trunku pomaga rozjaśnić umysł. Jestem kategoryczną przeciwniczką jakichkolwiek wzmianek o alkoholach w książkach dla dzieci, dlatego nie mogę o tym nie wspomnieć. Niezbyt dobrze, że pojawił się tu ten wątek.

Awicenna

Komiks jest wartościowy, pozwala nam poznać sylwetkę Awicenny, jego życiorys, zagrożenia z jakimi musiał się zmagać, a także ciężką pracę jaką musiał wykonać. Tylko to wino, nie pasuje mi tu wzmianka o nim...

Awicenna

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Egmont.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: