Aby wesprzeć rozwój motoryczny dzieci, a jednocześni dostarczyć im rozrywki, warto wykorzystać zabawki sportowe, takie jak jeździki oraz pch...

Jeździki i pchacze - wsparcie dla prawidłowego rozwoju dziecka

By | 08:00 Napisz komentarz
Aby wesprzeć rozwój motoryczny dzieci, a jednocześni dostarczyć im rozrywki, warto wykorzystać zabawki sportowe, takie jak jeździki oraz pchacze, które cieszą się obecnie dużą popularnością na rynku. Nie ma w tym nic dziwnego. Są bowiem znakomitym sposobem na nudę i sprawiają maluchom mnóstwo frajdy. Pozwalają im także doskonalić umiejętność samodzielnego poruszania się i wzmacniają dziecięce mięśnie.

Jeździki dla dzieci - równowaga i koordynacja

Dostępne w sklepie internetowym Mamabrum jeździki bez wątpienia mają pozytywny wpływ na rozwój maluszków, które niedawno nauczyły się samodzielnie chodzić. Dzięki nim mogą doskonalić tę umiejętność, a także ćwiczyć zmysł równowagi. Stabilne pojazdy ułatwiają smykom przemieszczanie się i stanowią trening dla koordynacji ruchów. Wygodne siedzisko gwarantuje komfort, a atrakcyjny design dodatkowo podnosi przyjemność z zabawy.

Wybór jeździków na rynku jest niezwykle szeroki, dlatego każdy maluszek z pewnością znajdzie wymarzony model dla siebie. Jeździk, który wygląda jak samochód, motor, a może rower? Przy wyborze kieruj się zainteresowaniami swojej pociechy. Wybierz pojazd w jej ulubionych kolorach.


Jeździki dziecięce - nie tylko umiejętności motoryczne

Jeździk niewątpliwie wspiera rozwój motoryczny dziecka. Maluch wprowadza pojazd w ruch, odpychając się nóżkami od podłoża. W ten sposób wzmacnia mięśnie i nabiera pewności siebie w samodzielnym przemieszczaniu się. Nowoczesne jeździki dla dzieci sprzyjają jednak także kształtowaniu umiejętności poznawczych smyków. Często zawierają takie elementy, jak sortery kształtów, umożliwiając w ten sposób dziecku naukę ich rozpoznawania.

Gdy maluch zmęczy się aktywnością, może zrobić sobie przerwę na zabawę. Umieszczanie klocków we właściwych otworach to doskonałe ćwiczenie dla pamięci smyka, a zarazem szansa na przyswojenie sobie nazw kolorów. W sklepach można znaleźć także interaktywne jeździki z wydającymi dźwięki, świecącymi przyciskami.

Dużą popularnością cieszą się obecnie wyróżniające się minimalistycznym designem modele z drewna, dostępne m.in. w ofercie sklepu Mamabrum.


Pchacze dla dzieci - pomoc w nauce chodzenia

Jeśli Twoje dziecko nie opanowało jeszcze umiejętności samodzielnego chodzenia, być może stabilny pchacz ułatwi mu zadanie. To propozycja także dla tych maluchów, które stawiają już pierwsze, niepewne kroki. Pchacze zostały wyposażone w dostosowane do wielkości małych rączek uchwyty. Ułatwiają smykom utrzymanie równowagi podczas przemieszczania się i minimalizują ryzyko upadku. Przesuwając swój ciężar ciała w kierunku wyposażonej w kółka zabawki, dziecko popycha ją w przód. Tym sposobem zyskuje stabilne podparcie podczas poruszania się.
Pchacze dla dzieci to fantastyczny prezent dla smyków już od 1. roku życia. Podobnie jak jeździki, rozwijają siłę mięśniową, koordynację ruchów oraz zmysł równowagi. Pozwalają dzieciom cieszyć się aktywnością fizyczną, pozytywnie wpływając na poczucie bezpieczeństwa w trakcie samodzielnego odkrywania świata. W sklepach można je znaleźć w wielu atrakcyjnych modelach, wykonanych z drewna lub tworzywa sztucznego.

Pchacze dla maluchów - funkcja edukacyjna

Wytrzymała, stabilna konstrukcja to nie wszystko. Przednia część pchaczy, a często także boczne, skutecznie przyciągają uwagę maluszków, zachęcając je do zabawy i stymulując ich rozwój poznawczy. Zawarte w nich elementy to m.in. obrotowe lusterka, sortery kształtów, ruchome układanki, liczydła i dużo więcej. Dzięki nim maluch może doskonalić swoją sprawność manualną, a także umiejętność logicznego i kreatywnego myślenia. Pchacze dziecięce mogą wspomagać naukę kolorów i kształtów oraz pobudzać zmysły. Producenci prześcigają się w pomysłach na ich design. Poza standardowymi modelami w sklepach dostępne są pchacze-zwierzaki, ruchome warsztaty majsterkowicza, wózki dla lalek oraz wydające przyjemne dźwięki walce do pchania z kulkami.

Jeździki i pchacze - jak wybrać?

Wybierając jeździk lub pchacz dla swojej pociechy zwróć uwagę przede wszystkim na jakość wykonania, design i precyzję wykończenia. Zdecyduj się na stabilny model z trwałego materiału, takiego jak drewno. Upewnij się, że spełnia wszelkie obowiązujące obecnie normy bezpieczeństwa. Skorzystaj z oferty znanego producenta, np. Mamabrum. Zajrzyj na https://mamabrum.eu/jezdzik-i-pchacze i znajdź idealny model dla swojego dziecka. W ten sposób zapewnisz mu wiele godzin fantastycznej zabawy, a dodatkowo wspomożesz jego rozwój, zarówno ruchowy, jak i poznawczy.


------
Artykuł sponsorowany

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: