Osiem bajek skrywa wnętrze tej pięknie wydanej książki o Smerfach z serii Bajki 5 minut przed snem . Wyruszcie z nami ku przygodzie!

Smerfy. Bajki 5 minut przed snem

By | 10:00 Napisz komentarz
Osiem bajek skrywa wnętrze tej pięknie wydanej książki o Smerfach z serii Bajki 5 minut przed snem. Wyruszcie z nami ku przygodzie!

Smerfy

Recenzja książki Smerfy. Bajki 5 minut przed snem

Książka ta nie ma klasycznych ilustracji jakie znam ze swojego dzieciństwa, a te które być może kojarzycie z filmów, które w ostatnich latach powstały o tych niebieskich stworzeniach. Ilustracje są bajecznie kolorowe i bardzo duże! Tak samo zresztą jak treść książki - czytelna, duża, zda egzamin także do samodzielnego czytania przez początkujących czytelników.


Smerfy

Pierwsza historia o Osiłku i Nieśmiałku, którzy zmierzyli się w pojedynku by wyłonić najsilniejszego Smerfa w wiosce - Nieśmiałek trochę poćwiczył i uznał, że jest silniejszy niż Osiłek, gdyż zrobił aż jedną pompkę. Smerfetka poprosiła Osiłka by za bardzo nie ośmieszył Nieśmiałka, więc Smerf ten uznał że pozwoli mu prawie wygrać. Przypadkowo niestety spada z toru i Nieśmiałek otrzymuje tytuł najsilniejszego Smerfa w wiosce. Smerfetka ma poczucie winy i postanawia coś zrobić, by tytuł ten znów wrócił do Osiłka. I wydarzy się coś niebezpiecznego...

Smerfy

Druga opowieść o Najstraszniejszym Smerfie dzieje się w Halloween, podczas którego Strachuś jest tak przerażony, że nie jest w stanie wziąć udziału w przebieranej zabawie halloweenowej - by dodać sobie odwagi konstruuje strój potężnego potwora. Towarzysze przekonani że to Pracuś skrył się w jego wnętrzu, z przerażeniem odkrywają że ten stoi przy stole i zajada się słodkościami. Nikt nie słyszy głosu Strachusia ze środka, brzmi on jak ryki potwora.. Mieszkańcy wioski przekonani o tym, że potwór jest prawdziwy, rzucili się do ucieczki - a Strachuś uwięziony we wnętrzu przebrania wołając o pomoc wzbudzał w nich jeszcze większy strach. Jak się skończyła ta historia? Przeczytajcie sami.

W kolejnych opowieściach przeczytamy o Lalusiu i nowym projekcie na ubrania Smerfów, o tym jak Strachuś chciał zostać bohaterem, nie brakuje tu oczywiście perypetii z Gargamelem i Klakierem, którzy tylko czyhają by dopaść Smerfy. Książka Smerfy. Bajki 5 minut przed snem - Nowe przygody to mnóstwo dobrej zabawy, wciągających historii i pięknych ilustracji.

Smerfy

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: