Seria Nauka z komiksem Disney powiększa się nie tylko o nowe, zupełnie nowe tytuły (na kanale YouTube w filmie o komiksach zaglądamy co tam...

Nauka z komiksem: Genetyka i ewolucja. Tom 2

By | 19:00 Napisz komentarz
Seria Nauka z komiksem Disney powiększa się nie tylko o nowe, zupełnie nowe tytuły (na kanale YouTube w filmie o komiksach zaglądamy co tam jeszcze w zapowiedziach jest), ale też o kolejne tomy - ku naszej ogromnej radości!

Lilo i Stich
Przed państwem recenzja Nauka z komiksem: Genetyka i ewolucja tom 2. Rośliny i zwierzęta.
Serię Genetyka i Ewolucja zgłębiamy wraz z bohaterami bajki Lilo i Stich. Drugi tom rozpoczyna się od wyklucia pewnego małego stworzonka z jaja, który okazał się być wymarłym tysiące lat temu gatunkiem! Przy okazji lektury dowiadujemy się czym jest przystosowanie się do nowych warunków, na czym polega gigantyzm wyspowy, a czym jest karłowacenie wyspowe. Niestety nie wszyscy mają dobre zamiary wobec nowo-wyklutego ptaka. Nasi bohaterowie muszą go uchronić przed eksperymentami Jumby. 


Lilo i Stich

W przerwach od czytania komiksu mamy edukacyjne treści dotyczące przewodniego tematu - w tym wypadku poznamy znaczenie klimatu w procesie ewolucji, dowiemy się jak przebiega ewolucja i dlaczego niektóre zmiany się dokonują, a inne nie. Czy wiedzieliście, że migdał spokrewniony jest z morelą, a nie z orzechem włoskim?

Lilo i Stich

Nauka z komiksem to genialna seria, myślę że zaciekawi wielu czytelników. To ogromna dawka wiedzy okraszona disneyowskimi ilustracjami i ciekawymi, komiksowymi przygodami.

Lilo i Stich

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Egmont.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: