Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla to książka składająca się z 24 rozdziałów do czytania na każdy dzień grudnia, w oc...

Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla

By | 16:30 Napisz komentarz
Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla to książka składająca się z 24 rozdziałów do czytania na każdy dzień grudnia, w oczekiwaniu na Święta. A dokładniej ma ich dwadzieścia cztery i pół - tę połówkę przeczytać możecie pierwszego dnia Świąt wieczorem.

Dziadek do orzechów

Recenzja książki Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla

Zbliżało się Boże Narodzenie. W Królestwie Słodyczy jednak nie było to tym razem spokojne oczekiwanie, bo Mysi Król zaplanował niezłe machlojki i chciał ukraść łakocie. Cukrowy Wieszczek zaniepokojony sytuacją starał się ze wszystkich sił ich pilnować, poprosił też Waltera żeby opiekował się złotym kluczem - bez niego nikt nie mógł wejść do Królestwa.

TUTAJ sprawdzisz ile Dziadek kosztuje i gdzie go najtaniej kupić.

Dziadek do orzechów

W trakcie Wigilii w domu profesora Strudla wszyscy doskonale się bawią, tylko nie najmłodsze Strudlowe pociechy. Bo nie ma słodyczy... Zniknęły! Stoły zastawione były serem, a przecież Święta powinny mieć słodki smak. I wtedy do drzwi zapukał pewien tajemniczy jegomość. Podarował dzieciom pudełko z Dziadkiem do orzechów, który uśmiechnął się. Każdy dobrze to widział..

Dziadek do orzechów

Od tego momentu zaczyna dziać się prawdziwa magia. Dzieci wraz z Dziadkiem do orzechów będą próbowali dostać się do Królestwa Słodyczy, by odnaleźć Cukrowego Wieszczka i zdjąć klątwę. Musza powstrzymać też Mysiego Króla przed jego niecnym planem zniszczenia Świąt już na dobre! Czy im się to uda..? Przeczytajcie, by się przekonać co tam się jeszcze wydarzy.

Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla to książka niby oparta na klasycznym Dziadku do orzechów, ale nie do końca. Przygoda goni tu przygodę, akcja ani na moment nie zwalnia, a my przez całą tą czytelniczą podróż kibicujemy rodzeństwu Strudel w ich potyczkach i mocno trzymamy kciuki, by wyszli z tego wszystkiego zwycięsko. Ale chyba nikomu nie muszę mówić, że tak się stanie..? Książka ta pełna jest świątecznej magii, smakowitych lukrowanych lizaków i wspaniałych przygód.

Dziadek do orzechów

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Świetlik.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: