Czarujące kotki to rodzinna gra 7+ w której naszym celem jest pokonanie uwolnionych z księgi klątw, zanim do biblioteki wróci Profesor Pazu...

Czarujące kotki. Recenzja gry

By | 19:00 Napisz komentarz
Czarujące kotki to rodzinna gra 7+ w której naszym celem jest pokonanie uwolnionych z księgi klątw, zanim do biblioteki wróci Profesor Pazurek.

Czarujące kotki

Recenzja gry Czarujące kotki:Jak grać w grę Czarujące kotki?

Przed rozpoczęciem gry tworzymy sobie przestrzeń gracza (każdy swoją), która składa się z karty kota, drewnianego znacznika i trzech kart rozdziału - wszystko w tym samym kolorze. Dwa pierwsze rozdziały kładziemy odkryte, trzeci zakryty. Tasujemy talię składników i rozdajemy po dwie karty każdemu graczowi - kładziemy je po jednej przy odkrytych rozdziałach. Resztę tali dzielimy na dwa stosy po dziesięć kart i jeden stos z resztą. Do jednego stosu z dziesiątką musimy wtasować kota z napisem rozdział 3, do drugiego stosu z dziesiątką wkładamy Profesor Pazurek. Teraz musimy stworzyć z tych trzech stosów jeden - na samym dnie musi być ten z Profesor, na nim kładziemy stos z kotem rozdziałowym i na górę układamy resztę kart. Pamiętajcie, by nie tasować już kart składników! Losujemy jeszcze po jednej karcie celu i rozpoczynamy szykowanie przestrzeni wspólnej.

TU sprawdzisz ile Kotki kosztują i gdzie je kupić

Czarujące kotki

Na środku stołu obok stosu kart składników, kładziemy duże rozdziały (tak samo, dwa odkryte i ostatni zakryty) i karty klątw (wcześniej losujemy po dwie z każdego stopnia trudności i tasujemy je tworząc zakryty stos). Odkrywamy po jednej klątwie przy dwóch pierwszych rozdziałach i zaczynamy grę.

Czarujące kotki

Naszym celem jest zbieranie składników do pokonania klątw. Zbierając je przy karcie z rozdziałem 1, możemy nimi pokonać klątwę przy adekwatnej karcie na środku stołu. Kończymy grę, jeśli uda nam się pokonać wszystkie klątwy, albo jeśli któryś z graczy odkryje ze stosu kartę Profesor Pazurek - gra wtedy automatycznie się kończy. Gracz z największą ilością pokonanych klątw (które zbieramy przy swoim obszarze gry, gdy uda nam się je pokonać) - wygrywa! Ale uwaga na minusowe punkty, czyli nadprogramowe karty w naszych rozdziałach..

Czarujące kotki

Czarujące kotki to bardzo przyjemna, rodzinna gra z odrobiną magii w tle. Ma proste zasady, choć mogą one się takie nie wydawać gdy się o nich pisze (dlatego zachęcam do obejrzenia filmu który przygotowałam o grze, zdecydowanie lepiej pokazać jak grać niż o tym pisać :))

Czarujące kotki

Czarujące kotki

---
Recenzja gry w ramach współpracy z Foxgames.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: