Książki z serii Historia naturalna to dzieła sztuki. Złocone elementy na okładce i brzegi stron wyglądają wspaniale. Ta seria warta jest ka...

Historia naturalna stworzeń magicznych

By | 11:30 Napisz komentarz
Książki z serii Historia naturalna to dzieła sztuki. Złocone elementy na okładce i brzegi stron wyglądają wspaniale. Ta seria warta jest każdej złotówki, bez dwóch zdań! Dziś zajrzymy do wnętrza Historii naturalnej stworzeń magicznych
 

Recenzja książki Historia naturalna stworzeń magicznych

Książka podzielona jest na rozdziały według kontynentów. Lekturę zaczynamy od Europy, gdzie poznamy centaury i dowiemy się jak rozpoznać ich wiek. Jest łania kerynejska ze złotym porożem, jednorożec europejski zasiedlający europejskie lasy, islandzkie trolle, hipogryf, a nawet Behemot - potężny mamut który przetrwał epokę lodowcową bo zjadał drzewa a nie trawę. Nie zabrakło potworów z jeziora z których najpopularniejszym jest ten w szkockim jeziorze Loch Ness.

Cena okładkowa książki to prawie 70zł, ale znaleźć ją można w internetowych księgarniach dużo taniej, nawet z trójką z przodu! Zajrzyj TUTAJ do porównywarki cen i zobacz, gdzie jest obecnie w najniższej cenie.


Wędrujemy na kolejny kontynent - przeczytamy historię diabła z New Jersey którego zaobserwowano w 1909 roku i który był przyczyną paniki wśród mieszkańców. Są stukostrachy które pomagają zapewnić bezpieczeństwo w kopalniach ale też podkradać górnikom jedzenie. Zachwycimy się pięknym, rogatym wężem wodnym i błędnymi ognikami, przyjrzymy się kamiennemu olbrzymowi czy Wielkiej Stopie o której na pewno co nieco słyszeliście, jest tu też potężny Thunderbird. W kolejnych rozdziałach przeczytamy m.in o Mimi, Drop Bear który do złudzenia przypomina koalę, jest trochę przerażająca Naga Siedmiogłowa, tajemnicza Tipaka, smok chiński i europejski, uroczy i psotny Tanuki, nie zabrakło też Yetiego. A to wciąż tylko maleńki fragment wyjątkowych istot, które poznamy dzięki tej książce.


Historia naturalna stworzeń magicznych to kolejna z serii przepiękna, zdecydowanie kolekcjonerska książka, która zachwyca. Wyjątkowe wnętrze, dużo ciekawej treści której w większości z pewnością nie znaliście, nawet jeśli interesujecie się magicznymi stworzeniami.

Na blogu znajdziecie też recenzję książek Historia naturalna syren (TUTAJ) i Historia naturalna magii (TUTAJ)


---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: