Delisie: Wielka imprezka! to gra autorstwa Reinera Knizia na podstawie komiksów, które w 2021 roku ukazały się nakładem wydawnictwa Egmont....

Delisie: Wielka imprezka

By | 17:00 Napisz komentarz
Delisie: Wielka imprezka! to gra autorstwa Reinera Knizia na podstawie komiksów, które w 2021 roku ukazały się nakładem wydawnictwa Egmont. Czy wiecie, że Delisie powstały w Polsce?

Delisie

Recenzja gry Delisie: Wielka imprezka na YouTube:Gra Delisie: Wielka imprezka! skierowane jest do grupy wiekowej 10+ dla co najmniej trzech graczy. Jej celem jest zdobycie jak największej ilości punktów. Zbieramy je za wysyłanie Delisi-kurierek, by dostarczały na trzy imprezki dostawy jedzenia. Punkty są też za wspinanie się po szczebelkach imprezowych stopni, a dodatkowo zgarnąć je można za zajęcie któregoś z miejsca na podium i za przepisy z książki kucharskiej. A jak grać w grę, opowiedziałam prawdopodobnie bardzo wyczerpująco, w powyższym filmie. Obejrzyjcie, bo to nie jest taka szybka i prosta gra i dużo lepiej przedstawić jest jej zasady w formie video niż opisać je dokładnie i szczegółowo. Rozgrywka trwa około godziny!

Wejdź na CENEO - TU i sprawdź gdzie można kupić Delisie najtaniej

Delisie

W pudełku z grą jest dużo elementów, oczywiście plansza (z trzema miejscami imprezek i książką kucharską), są oczywiście karty naszych kurierek, żetony akcji w kolorach znaczników-jabłuszek, są żetony promocyjnych produktów, i lajki w formie serduszek (to są punkty). W wielkim skrócie gra polega na zatrudnianiu kurierek i ustawianiu ich w kolejkach przy imprezkach. Zależy nam, by stać jak najwyżej w kolejce, bo tylko trzy pierwsze miejsca są punktowane. Dodatkowo można wędrować w górę po planszach zbierając bonusowe produkty i przepisy z książki kucharskiej. A wszystko po to, by stać się najpopularniejszą osobą na Pastagramie!

Delisie

Jeśli znacie komiksy o Delisiach (pisałam o nich TU i TU) i lubicie te niezwykłe miłośniczki gotowania, to jestem pewna że gra wam się spodoba. Ale nastawcie się na dość długą rozgrywkę, to nie to samo co szybka lektura komiksu :)

Delisie

Delisie

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Egmont.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: