Basia daje radę! to zbiór opowiadań, który dostępny jest tylko w Empiku. We wnętrzu znalazły się: Basia i nowy braciszek, Basia i mama w pr...

Basia daje radę! Zbiór opowiadań

By | 08:00 Napisz komentarz
Basia daje radę! to zbiór opowiadań, który dostępny jest tylko w Empiku. We wnętrzu znalazły się: Basia i nowy braciszek, Basia i mama w pracy, Basia i remont oraz Basia i chorowanie.

Basia

Recenzja książki Basia daje radę!

Lubię zbiory opowiadań, te o Basi są mniejsze niż standardowe książki i zajmują mniej miejsca na półce :) Docenią to z pewnością ci, którzy cieszą się ogromną książkową kolekcją. W tym nie ma nowych historii, gdyż wszystkie te opowiadania znamy doskonale, ale bardzo cenię to, że zostały wydane po latach w mniejszym formacie.

TUTAJ sprawdzisz cenę książki.

Basia

Basia i nowy braciszek to historia o niełatwych początkach bycia starszym rodzeństwem. Basia tęskni za mamą, która jest w szpitalu. Po powrocie mamy i Franka, Basia myślała że wszystko będzie jak wcześniej - ale codzienność rodziny znacznie się zmieniła. Wieczorem trzeba najpierw wykąpać i nakarmić dzidziusia, a dopiero później mama może przeczytać Basi książkę. W dziewczynce buzuje mnóstwo emocji. Jest wściekła, ze złości robi jej się niedobrze. Dwa tygodnie później następuje przełom i Basia powoli akceptuje braciszka.

Basia

Basia i mama w pracy ma bardzo ważny przekaz. Przeczytajcie na poniższym zdjęciu to, co mówi mama Basi w odpowiedzi na zarzuty męża który uważa, że nie tak to miało wyglądać jak mama wróci do pracy. Oczekuje ciepłego przyjęcia w domu przez żonę, która zajmuje się domem, dziećmi i w dodatku pracuje przy komputerze. Cały dzień chodzi w dresie i według pana taty nie ma prawa być zmęczona taką pracą. Jakie to mądre i życiowe! I dotyczy każdej mamy, nawet tej która nie pracuje. Zajmowanie się domem i dziećmi to też praca.

Basia i remont to historia o remoncie rzecz jasna, a w Basi i chorowaniu przeczytamy o pobycie dziewczynki w szpitalu. Jelitówkę do domu przyniósł tata, dziewczynka zaraziła się od niego i ciężko ją przeszła, musiała pojechać do szpitala i dostać kroplówki. Jest to bardzo życiowa opowieść, bowiem dość często się niestety zdarza, że chorując na grypę jelitową ląduje się w szpitalu - warto oswoić temat z książką.

Uwielbiam Basie. Jestem pewna, że znacie choć jedną opowieść o tej rezolutnej pięciolatce i jej rodzince. Wiecie, że w tym roku seria ta obchodziła piętnastolecie?

Basia

---
Wpis w ramach współpracy z Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: