Cortex Disney to kolejna genialna gra z serii, która nie bez powodu nazywa się Mądra gra. Będziemy wytężać umysł i rozwijać przeróżne funkc...

Recenzja gry Cortex Disney

By | 09:00 Napisz komentarz
Cortex Disney to kolejna genialna gra z serii, która nie bez powodu nazywa się Mądra gra. Będziemy wytężać umysł i rozwijać przeróżne funkcje mózgu w ośmiu testach! 

Cortex Disney

Recenzja gry Cortex Disney na YouTube:
Cortex Disney

Przed rozpoczęciem gry przez około pół minuty dotykamy kart z fakturami i staramy się je zapamiętać - by w razie wylosowania wyzwania, rozpoznać kartę za pomocą zmysłu dotyku, mając zamknięte oczy. Reszta wyzwań polega na zasadzie kto pierwszy ten lepszy - po odkryciu karty gramy jednocześnie, próbując odnaleźć poprawne rozwiązanie. Jeśli uważamy że je znamy, zakrywamy kartę dłonią i podajemy odpowiedź. Wszystkie wyzwania dokładnie omówiłam i pokazałam w filmie, obejrzyj go koniecznie :)

Mamy jeszcze dwie gry z serii Cortex, pisałam o nich TUTAJ.

Cortex Disney

Za podanie poprawnej odpowiedzi zdobywamy daną kartę. Musimy zbierać karty o takich samych rewersach, bo tylko mając dwie takie same możemy wymienić je na fragment mózgu. A celem gry jest złożenie mózgu z czerech kolorowych elementów. Musimy przy tym pamiętać, że możemy mieć jednocześnie tylko cztery karty przed sobą - jeżeli chcemy wziąć inną a mamy komplet, musimy coś odrzucić.

Cortex Disney

Gry z serii Cortex Wyzwania są absolutnie świetne! Mają łatwe zasady, choć czasem trzeba młodszym dzieciom przypomnieć przed odkryciem karty z jakiej kategorii jest ta karta i co będziemy musieli zrobić, ale im więcej się gra, tym więcej się pamięta. Wersja Disney przeznaczona jest dla grupy wiekowej 6+ a zagrać w nią może do sześciu graczy. Największą frajdą cieszą się wśród naszych młodszych graczy wyzwania dotykowe, które wcale nie są takie łatwe do odgadnięcia..

Cortex Disney

Cortex Disney

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Rebel.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: