Art Gallery to gra planszowa która jest można by rzec, arcydziełem - skrywa bowiem w swym wnętrzu mnóstwo przepięknych kart z dziełami sztu...

Art Gallery. Recenzja gry

By | 09:00 Napisz komentarz
Art Gallery to gra planszowa która jest można by rzec, arcydziełem - skrywa bowiem w swym wnętrzu mnóstwo przepięknych kart z dziełami sztuki! Przeznaczona dla grupy wiekowej 10+ dla maksymalnie sześciu graczy, przeniesie nas wprost do Galerii Sztuki w której będziemy próbowali kupować obrazy.

Art Gallery

Recenzja gry Art Gallery na YouTube:Runda trwa kilkadziesiąt minut, a w swojej turze wykonujemy aż cztery powtarzalne ruchy - zagrywamy wybraną kartę akcji i przesuwamy nasz pionek o odpowiednią ilość pól (ławek), a następnie zagrywamy niejawnie już następną wybraną kartę akcji - kładziemy ją na polu akcji przy obrazie, przy którym się zatrzymaliśmy.


Art Gallery

Celem gry Art Gallery jest zgromadzenie obrazów o jak najwyższym ciągu symboli, bowiem to one są punktowane w ostatecznym podliczeniu. Grę wygrywa gracz z największą ilością punktów.

Art Gallery

Warto zwrócić uwagę na karty - przedstawiają one obrazy wybitnych malarzy, które znaleźć można w najpopularniejszych muzeach świata. W instrukcji mamy je opisane, więc jeśli nie znacie jakiegoś obrazu (my wielu nie znałyśmy) - sprawdzicie jego nazwę i artystę w instrukcji.

Jeżeli szukacie pięknie wydanej gry, która przybliży dzieciom dzieła wielkich malarzy, a w dodatku spędzicie przy niej miło, rodzinnie czas - Art Gallery jest dobrym wyborem. Karty obrazów można wykorzystać również do innych zabaw czy prac z dziećmi w obszarze sztuki - my w naszej edukacji domowej właśnie to robimy!

Art Gallery

---
Recenzja w ramach współpracy z Piatnik.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: