Elmer. Słoń w kratkę to zbiór opowiadań o niezwykłym kolorowym słoniu, który od wielu lat jest naszym ulubieńcem! To zdecydowanie kultowy k...

Elmer. Słoń w kratkę - Recenzja książki

By | 15:30 Napisz komentarz
Elmer. Słoń w kratkę to zbiór opowiadań o niezwykłym kolorowym słoniu, który od wielu lat jest naszym ulubieńcem! To zdecydowanie kultowy książkowy bohater, który nie tylko bawi, ale też uczy empatii i akceptacji. W serii znajdziemy wiele przeróżnych opowieści, a to zbiorcze wydanie ma ich aż cztery.

Elmer słoń w kratkę
W książce Elmer: Słoń w kratkę znajdziemy takie historie jak: Elmer, Elmer i Róża, Elmer i nieznajomy, Elmer i hipopotamy. Piękne, kolorowe ilustracje umilają nam czytanie i nadają serii charakteru.


Elmer słoń w kratkę

W pierwszej opowieści poznamy stado słoni, z którym żyje Elmer. Dowiemy się, że nasz bohater mimo że bardzo lubiany i to z nim była zawsze najlepsza zabawa, ale nie był z tego powodu zbyt szczęśliwy. Elmer myśli, że to z niego śmieją się słonie. Postanowił się przemalować na szaro. Dostrzegł wtedy, że jest niezauważany, ale szybko przestało mu to odpowiadać. Słonie ostatecznie ucieszyły się ogromnie z żartu, jaki im zrobił i postanowiły obchodzić Dzień Elmera - w trakcie którego on będzie malować się na kolor słoniowy, a reszta stada na kolorowo.

Elmer słoń w kratkę

Historia numer dwa rozpoczyna się od obserwacji Elmera i jego biało-czarnego kuzyna, stada słoni. Kiedy zostali wezwani do dziadka Eldo okazało się, że ten dał im ważne zadanie - mieli eskortować małą Różę, która oddaliła się od swojego stada i bezpiecznie ją do niego doprowadzić. W opowieści o Nieznajomym Elmer z przyjaciółmi pomogą kangurowi, a w Hipopotamach - przeczytajcie sami :)

Bardzo lubimy Elmera, a jeśli wy go jeszcze nie znacie, zachęcam do zaprzyjaźnienia się z tym wyjątkowym słoniem.

Elmer słoń w kratkę

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Papilon.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: