Patchwork: Polski Folklor to kolejna gra z serii tych dwuosobowych planszówek, która przyciąga wzrok przepiękną grafiką i zdecydowanie wcią...

Patchwork: Polski folklor. Recenzja gry

By | 11:00 Napisz komentarz
Patchwork: Polski Folklor to kolejna gra z serii tych dwuosobowych planszówek, która przyciąga wzrok przepiękną grafiką i zdecydowanie wciąga. Układanie kołder ze skrawków materiału ma w sobie coś uzależniającego.. :)

Patchwork Polski Folklor

Videorecenzja gry Patchwork:
Patchwork Polski Folklor

Jak grać w grę Patchwork?

Każdy z graczy bierze swoją planszę, na której będzie szyć kołdrę. Porozkładane w kole skrawki materiału możemy kupować (płacąc za nie guzikami) w ten sposób, że wybieramy jeden z trzech znajdujących się przed pionkiem, który to stawiamy na miejscu wybranego skrawku. Od razu taki element umieszczamy na swojej kołdrze. Znaczniki na planszy głównej możemy przesuwać o dowolną ilość oczek (dostając za to guziki), albo nie przesuwać tylko kupować materiał. Wygrywa gracz posiadający jak najwięcej punktów - a dostajemy minusowe punkty za puste przestrzenie na planszy, więc trzeba starać się zakrywać ją dość szczelnie. Zachęcam w tym miejscu do obejrzenia videorecenzji, bowiem tam bardzo dokładnie pokazuję jak grać w Patchwork: Polski Folklor.

Patchwork Polski Folklor

To nasze pierwsze spotkanie z grą Patchwork (choć jest na rynku od lat, to jakoś wcześniej nie było okazji w nią zagrać) i muszę przyznać, że bardzo ją polubiłam. Fajnie, że jest dwuosobowa. I ten element układania kartoników na planszy - to jest to, co strasznie lubię! Jestem ogromną fanką gier tego typu.


---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Rebel.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: