Niesamowity świat Tosi i Franka to drugi tom przygód rezolutnego rodzeństwa o niezwykle bujnej wyobraźni. Książkę charakteryzują oryginalne...

Niesamowity świat Tosi i Franka. Recenzja książki

By | 09:00 Napisz komentarz
Niesamowity świat Tosi i Franka to drugi tom przygód rezolutnego rodzeństwa o niezwykle bujnej wyobraźni. Książkę charakteryzują oryginalne, bardzo ładne ilustracje i wciągająca treść.

Niesamowity świat Tosi i Franka
Ta podzielona na dziewięć rozdziałów publikacja, porwie czytelników od pierwszej strony. Tosia i Franek to rodzeństwo jak każde - kłócą się często, ale równie często dobrze się ze sobą bawią. Przydarzają się im takie rzeczy, które rozpalą dziecięcą wyobraźnię na maksa!


Niesamowity świat Tosi i Franka

A wszystko zaczyna się od myszy Hrabiny, którą rodzice dostrzegli w domu. Próbowali ją złapać rozstawiając pułapki, ale po myszy ślad zaginął. I wtedy rodzeństwo usłyszało jakiś piskliwy głosik u siebie w pokoju - Hrabina postanowiła im pomóc! Franek bowiem od dłuższego czasu ćwiczył rolę na przedstawienie o Pinokiu i nie do końca zapamiętał swój tekst, a myszka doskonale go poznała w ciągu tego czasu, co w domu rodzeństwa spędziła. Zabrał ją więc Franek na przedstawienie - a Hrabina sprawdziła się w roli suflera rewelacyjnie!

Niesamowity świat Tosi i Franka

W kolejnych rozdziałach dzieci znajdą się w pracowni Leonarda da Vinci, będą czytać w myślach, a nawet poznają pewną miłą chmurkę. Jest tu też historia o chorej Tosi i aniele stróżu Franka, który bardzo nie chce by siostra trafiła do szpitala i próbuje się wyziębić by trafić tam razem z nią. I to wciąż tylko fragment tego, co we wnętrzu książki Niesamowity świat Tosi i Franka znajdziemy.

To wciągająca i bardzo poruszająca wyobraźnię książka. Wszystko, co się w niej dzieje, przydarzyć się może każdemu dziecku - bo fantazja jest od tego... :)

Niesamowity świat Tosi i Franka

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Wilga.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: