O pierwszych tomach serii Nauka z komiksem pisałam w zeszłym miesiącu TUTAJ . Dziś mam ogromną przyjemność przedstawić wam tomy numer dwa z...

Nauka z komiksem: Era dinozaurów oraz Galaktyki i planety

By | 08:00 Napisz komentarz
O pierwszych tomach serii Nauka z komiksem pisałam w zeszłym miesiącu TUTAJ. Dziś mam ogromną przyjemność przedstawić wam tomy numer dwa z Ery dinozaurów oraz Gwiazd i planet.

Nauka z komiksem 2

Nauka z komiksem: Galaktyki i planety. Nasz dom: Układ Słoneczny


Komiksy z tej serii są na licencji Disneya, dlatego ich bohaterami są znane nam postacie z bajek Disney. W gwiazdach jest to animacja Wielka Szóstka. Historia rozpoczyna się od asteroidy, którą zaobserwujemy za oknem. Wizję katastrofy odgania profesor, który w wiadomościach wypowiada się na ten temat. Uspokaja widzów, że asteroidy zawsze spalają się w atmosferze. Ale bohaterowie dobrze wiedzą, że nie do końca jest to prawdą, bowiem w przeszłości zdarzało się, że uderzały w Ziemię. Profesor chciał przesadnie uspokoić oglądających..


Nauka z komiksem 2

Bohaterowie będą przekonani, że obliczyli trajektorię lotu asteroidy i uderzy ona w San Francisco. Nie dadzą się uspokoić podczas spotkania z profesorem, który próbuje wytłumaczyć im co i jak. Ale w wyniku splotów różnych wydarzeń, nie dokończy opowieści.. Dzięki temu Szóstka wybierze się w podróż do początku - Układ Słoneczny przestanie mieć przed nimi tajemnice.

Nauka z komiksem 2

Czym są planety? Jak zbudowane jest słońce? O co chodzi z latami świetlnymi? Jak powstało życie na Ziemi? I czy jest możliwe na innych planetach? Co o kształcie Ziemi mówili w starożytnej Grecji? Z czego składa się atmosfera? Dlaczego jest dzień i noc i skąd się biorą pory roku? Czym są fazy księżyca i jakie inne księżyce są w naszym Układzie? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w komiksie. Bardzo polecam!

Nauka z komiksem 2

Nauka z komiksem: Era dinozaurów. Czas gigantów, czyli dinozaury Jury


Przez Erę dinozaurów wędrujemy z bohaterami bajki Toy Story. Razem ze Sztućkiem, Rexem i innymi wciąż będziemy w bibliotece. Prawie nakryci przez człowieka, poszukują drugiej części serii, która ich pochłonęła. Kiedy uda im się ją odnaleźć, zaczną czytać o Jurze. Opowieść zaczyna się od podziału Pangei na dwa kontynenty...

Nauka z komiksem 2

Komiksowa opowieść przerywana jest naukową treścią, z której dowiemy się więcej szczegółów na temat tego, o czym czytamy w komiksie. I tak, poznamy czym jest globalne ocieplenie, jak m.in węże zajmowały zwalniane przez dinozaury nisze ekologiczne. Ale wciąż nie wiemy, czy wymieranie triasowe było gwałtowne, czy odbywało się stopniowo. Zaobserwujemy jak Pangea się rozpadła, jakie powstały kontynenty i co się z tym wiązało. Poznamy tajemnice zauropodów. Przeczytamy o tym, jak skrzydła mogą służyć zarówno do latania, jak i do biegania. Bo niektóre dinozaury, jak niektóre dzisiejsze ptaki, miały skrzydła ale nie latały.

Nauka z komiksem 2

Komiks ma ciekawą treść zarówno tę z części opowieści, jak i z rozdziałów naukowych. Czyta się go z ogromną przyjemnością i genialnie się przy tym przyswaja wiedzę. Jeśli macie w domu miłośników dinozaurów, znających w dodatku Toy Story - jestem pewna, że zachwycą się tą serią.

Nauka z komiksem 2

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Egmont.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: