Wybór fotelika dla dziecka bywa trudnym zadaniem nawet dla doświadczonych rodziców. Nic dziwnego, wszak zadaniem fotelika jest zabezpieczeni...

Jakie foteliki samochodowe wybrać dla dziecka?

By | 14:00 Napisz komentarz
Wybór fotelika dla dziecka bywa trudnym zadaniem nawet dla doświadczonych rodziców. Nic dziwnego, wszak zadaniem fotelika jest zabezpieczenie dziecka podczas kolizji i wypadku drogowego. Poza tym fotelik dla niemowlęcia służy też niekiedy jako nosidełko. W tym wpisie znajdziecie porady związane z wyborem samochodowego fotelika dla dzieci i propozycje najlepszych fotelików.

Kiedy najlepiej zacząć używać fotelika samochodowego? Odpowiedź może Cię zaskoczyć!


Fotelika samochodowego można, a właściwie trzeba używać już od pierwszych dni życia dziecka. W praktyce po raz pierwszy fotelik dziecięcy jest używany podczas odbioru mamy z dzieckiem ze szpitala i podróży do domu. Oczywiście, musi to być fotelik dopasowany do wieku dziecka, a przy tym prawidłowo i stabilnie zamontowany w samochodzie. Fotelik powinien utrzymywać noworodka w bezpiecznej dla niego pozycji tyłem do kierunku jazdy. Dobre sklepy z akcesoriami dla niemowląt mają w ofercie foteliki, które „rosną” razem z dzieckiem. W wersji dla noworodka mają specjalną wkładkę, która utrzymuje maluszka w bezpiecznej pozycji wraz z bezwładną główką. Po kilku miesiącach dziecku już jest zbyt ciasno, a wtedy wkładkę należy wyjąć. 

Foteliki samochodowe dla dzieci. Czym się kierować, wybierając fotelik dziecięcy?


Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy? Zastanów się, czy zależy ci, aby ten sam fotelik służył dziecku od urodzenia do nawet 7 lat? Jeśli tak, to kup obrotowy fotelik z wyjmowanymi komponentami. Niektórzy rodzice decydują się na zakup fotelika do 13 kg wagi, a po roku kupują większy, przeznaczony do starszych dzieci. Kolejna istotna sprawa, to system montażu fotelika w samochodzie. Wyróżnia się dwa zasadnicze typy montażu: przymocowanie za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa oraz przymocowanie za pomocą systemu Isofix. Polega on na tym, że fotelik kupuje się w komplecie z podstawą, mocowaną przy pomocy szybkiego kliku do specjalnych uchwytów, fabrycznie zamontowanych w aucie, przy tylnej kanapie. Jest to bardzo bezpieczny dla dziecka i łatwy sposób montażu, zwłaszcza że taki fotelik można łatwo przenieść do drugiego auta, które jednak również musi mieć te fabryczne uchwyty. Starsze modele samochodów nie są przystosowane do fotelików z Isofix. W tym przypadku należy kupić fotelik montowany za pomocą pasów bezpieczeństwa i przymocować go zgodnie z instrukcją. 

Propozycje bezpiecznych i praktycznych fotelików dla dzieci


Oto kilka najpopularniejszych modeli fotelików samochodowych dla dzieci:

-  Cybex Aton 5 – dla dzieci do 13 kg wagi, z regulowanym zagłówkiem i wyjmowana wkładką, mocowany pasami bezpieczeństwa;
- Cybex Solition S2 i-Fix – dla dzieci od 3 do 12 roku życia, montowany na system Isofix Connect;
- Britax-Romer Dualfix 3 i-Size – dla dzieci od 3. m-ca do 4 lat, obrotowy fotelik, mocowany do bazy Isofix, z regulowanym oparciem i systemem ochrony na wypadek kolizji bocznych;
- Britax Baby-Safe 5Z – dla dzieci od urodzenia do 15. m-ca życia, montowany na podstawie FLEX BASE 5Z, umożliwiającej łatwe wypinanie nosidełka.

Wymienione foteliki samochodowe dla dzieci kupisz w warszawskich salonach LULU WARSZAWA i WÓZKI 101 przy Alei Solidarności oraz w sklepie internetowym na wózki-foteliki.pl. Wybierz odpowiedni model, zrób zakupy i zapewnij swojemu dziecku komfortową i bezpieczną podróż.


---
Artykuł sponsorowany
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: