Pierwsze gry Conni to zestaw czterech gier dla dzieci od 3 roku życia, w którą zagramy minimum we dwie osoby (maksymalnie w cztery). Znajdz...

Pierwsze gry Conni. Recenzja zestawu gier

By | 12:00 Napisz komentarz
Pierwsze gry Conni to zestaw czterech gier dla dzieci od 3 roku życia, w którą zagramy minimum we dwie osoby (maksymalnie w cztery). Znajdziemy tu grę pamięciową, kooperacyjną, wyścigową i wędrówkę po kolorach.

Pierwsze gry Conni

Recenzja gry na YouTube:


Kosmos od Piatnik to seria edukacyjnych zestawów i zabawek, których więcej recenzji już wkrótce! Ale w przeszłości też się pojawiały kosmos'owe wpisy, na przykład o magnesach, skaczących piłeczkach, robocie jeżu czy wykopaliska dinozaurów.

Pierwsze gry Conni

Gra pamięciowa Memory

Pierwsza z gier to klasyczne Memory. W zestawie jest bardzo dużo kartoników, których nie musimy wykorzystać w całości - grając z młodszymi dziećmi można niektóre pary odłożyć, by gra była łatwiejsza. Kartoniki są całkiem grube i sztywne, a na druki na nich bardzo kolorowe.

Pierwsze gry Conni

Pierwsze gry Conni

Wyścig do przedszkola

Do tej gry używamy planszy z symbolami, pionków i kości z symbolami. Każdy gracz wybiera jeden pionek i stawia go na starcie (ilustracja Conni z mamą). Rzucamy kością i przesuwamy na najbliższe wolne pole, które nam się wylosowało. Osoba, która jako pierwsza stanie swym pionkiem na ostatnim polu (w przedszkolnej szatni), wygrywa grę.

Pierwsze gry Conni

Pierwsze gry Conni

Pierwsze gry Conni

Wyścig z ziemniakiem

W tej grze używamy drugiej strony planszy, wszystkich czterech pionków i kostki z kolorami. Każdy gracz po kolei rzuca kością i przesuwa pionek w kolorze, który się wylosował. Jeśli wypadnie symbol, wybiera sobie postać którą przesunie. Grę wygrywa osoba, która jako pierwsza postawi jeden z pionków na ostatnim polu.

Pierwsze gry Conni

Pierwsze gry Conni

Gra kooperacyjna - Na wsi

Tutaj albo wszyscy razem wygrywamy, albo przegrywamy. Naszym celem jest układać kolorowe drewniane znaczniki w odpowiednich polach na czterech planszach. Ale musimy uważać na Conni, która wędruje po planszy w stronę traktora. Przesuwamy nią za każdym razem, gdy na kości wypadnie jej symbol. Jeżeli Conni dotrze do traktora - przegrywamy. Wygrać możemy jeśli zdążymy zapełnić wszystkie cztery plansze znacznikami, a Conni nie wsiądzie do traktora.

Pierwsze gry Conni

Pierwsze gry Conni z widniejącym na opakowaniu tytułem Connis Erste Spiele są całkowicie niezależną językowo grą i nie martwcie się, że opakowanie nie zostało spolszczone. W zestawie jest instrukcja w języku polskim. To świetne gry dla najmłodszych i idealny zestaw na rozpoczęcie przygody z planszówkami - znajdziemy tu cztery zupełnie od siebie różne gry, każda o innej mechanice, ale wszystkie mają łatwe do wytłumaczenia dzieciom zasady.

Pierwsze gry Conni

---
Recenzja w ramach współpracy z Piatnik.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: