Magic of Magnets z serii Fun Science od Piatnik to zestaw doświadczalny dla dzieci od 8 roku życia, dzięki któremu sporo się nauczymy o mag...

Magia Magnesów - Zabawa i nauka

By | 19:15 Napisz komentarz
Magic of Magnets z serii Fun Science od Piatnik to zestaw doświadczalny dla dzieci od 8 roku życia, dzięki któremu sporo się nauczymy o magnesach, przyciąganiu i na własnej skórze przekonamy się, jak to działa.


 Recenzja filmowa:


W zestawie znajdziemy różne magnesy, metalowy drążek, styropianowe koło, plastikowe kolorowe żetony, a także kartonowy pojemnik. Jest również książeczka z opisem doświadczeń, pełna informacji i ciekawostek na temat świata magnesów.


A tych doświadczeń trochę tutaj jest! Wszystkie są niezwykle ciekawe, zainteresują chyba każde dziecko. Magnesy, przyciąganie magnetyczne to fascynujące dla dzieci zjawisko, nawet nasza najmłodsza wciągnęła się w przeprowadzanie doświadczeń.


Czy wiecie, że plastikowe żetony też są przyciągane przez magnes? Albo że metalowy drążek można namagnesować?


Do wykonania niektórych doświadczeń potrzebne będą dodatkowe rzeczy, jak na przykład sznurek (do łowienia żetonów) czy taśma klejąca, miseczka i woda (do zrobienia kompasu). W książeczce jest wszystko opisane, co do czego będzie potrzebne, dzięki temu można sobie wcześniej przygotować przed przystąpieniem do zabawy.


Zestaw Świat Magnesów jest zestawem wielokrotnego użytku, nic się tutaj nie wyczepie, żadnych komponentów nie jesteśmy w stanie wykorzystać - możemy wracać do niego wielokrotnie, kiedy tylko najdzie nas ochota na kolejne doświadczenia. To świetna zabawa i nauka!

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: