Strrraszna Historia to seria książek wydawnictwa Egmont, która na rynku polskim jest od dziesiątek już lat. A dokładniej pojawiła się w lat...

Strrraszna Historia - Wcale nie taka straszna!

By | 10:00 Napisz komentarz
Strrraszna Historia to seria książek wydawnictwa Egmont, która na rynku polskim jest od dziesiątek już lat. A dokładniej pojawiła się w latach 90 i z tego co słyszałam, zyskała popularność. Dzieciaki się w niej zaczytywały! Ja niestety nie miałam takiej przyjemności i trochę tego żałuję - bo być może dzięki tej serii polubiłabym historię.


 Recenzja filmowa:


Poprzednie wydania tych książek nie były tak piękne, jak te dzisiejsze. Oczywiście moim skromnym zdaniem :) Ta nowa kolekcja jest fantastyczna!


Wszystkie książki z tej serii zawierają pikantne szczegóły, makabryczne, czasem ohydne fakty, perfekcyjnie wyciągnięte z danego okresu i wplecione w historię. Te książki to must have dla wszystkich dzieciaków! Na prawdę każdy powinien je przeczytać, zarówno ten kto historię lubi, jak i ci co za nią nie przepadają. I tak, w Krwawych Rewolucjach przeczytamy o wszystkich rewolucjach, aż po współczesne. Opis każdej wzbogacony jest niezwykłymi ciekawostkami, humorystycznymi ilustracjami, ale czasami może wam się zrobić niedobrze od podanych faktów :)Niesamowici Egipcjanie doradzą nam na przykład, jak zrobić swoją własną mumię. Opowiedzą nam wszystko, co się u nich wydarzyło, poznamy historyczne postacie, mnóstwo szczegółów i ciekawostek z tamtego czasu. Od tej książki, jak od każdej innej z tej serii, nie oderwiesz się!


Kocham ogromnie Strrraszną Historię i bardzo polecam. To genialna seria!Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: