Chomiki - małe, słodkie gryzonie. Nie widziałam jeszcze, aby zostały bohaterami gry. Do czasu, aż w naszym domu zjawiła się gra od wydawnict...

Nakarm Chomiczka - Urocza gra dla najmłodszych

By | 19:00 Napisz komentarz
Chomiki - małe, słodkie gryzonie. Nie widziałam jeszcze, aby zostały bohaterami gry. Do czasu, aż w naszym domu zjawiła się gra od wydawnictwa Zielona Sowa - Nakarm Chomiczka. Gra dla dzieci już od 4 roku życia!


 Recenzja filmowa:


Celem gry jest napełnienie brzuszka naszego chomika. Brzuszka i polików, w których te urocze gryzonie chomikują przecież sporo jedzonka :) W pudełku znajdziemy cztery plansze - chomiczki, sześć worków (spiżarni), kostkę, znaczniki chomiczków i ogromną ilość smakołyków. Wszystko, co chomiki lubią i mogą jeść.


Przed rozpoczęciem gry rozkładamy sześć worków na środku, tak aby każdy miał do nich swobodny dostęp i rozkładamy wokół każdego worka po 10 smakołyków. Robimy to zupełnie losowo, bez wybierania który gdzie, one mogą się powtarzać. Każdy gracz bierze planszę chomiczka i znacznik i zaczynamy...


Pierwszy, najmłodszy (lub ten, który ma chomika) rzuca kostką. Ilość oczek mówi nam o tym, z jakiej spiżarni możemy zabrać smakołyk. Każdy gracz szybko bierze po jednym smakołyku z wylosowanej spiżarni. Kto pierwszy, ten lepszy! Należy się więc pospieszyć, by inni nie zgarnęli nam sprzed nosa najsmaczniejszych kąsków.


Worki są dwustronne - z jednej cyfry, z drugiej ścianka kostki. Jest to bardzo fajna opcja, gdy dziecko nie wie jeszcze ile kropek z kostki przedstawia jaką cyfrę, wtedy można grać stroną worków ze ściankami, dzięki czemu dziecko wzrokowo porówna z której spiżarni bierzemy.


Przy karmieniu chomiczków trzeba trzymać się jednej zasady - smakołyki nie mogą na siebie nachodzić. Możemy je umieszczać bezpośrednio w brzuszku, lub też w polikach, skąd w dowolnym momencie można je przekładać do brzuszka.


Gra kończy się w momencie, gdy któryś z graczy złapie smakołyk, którego nie zmieści w chomiczku. Przystępujemy do liczenia punktów (ułatwi nam to plansza nadrukowana na wewnętrznej stronie pudełka i znacznik chomiczka). I tak, za każdą zjedzoną koniczynę jest jeden punkt. Za trzy różne owoce, warzywa lub ziarenka są dwa punkty. Za dwa takie same owoce, warzywa lub ziarenka jest jeden punkt, a za trzy lub więcej takich samych owoców, warzyw lub ziarenek są dwa punkty. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów!


Nakarm Chomiczka to niezwykle urocza gra, w której ważny jest refleks. To gra z elementem edukacyjnym - pokazuje, jak żywić powinniśmy gryzonie. Piękna oprawa graficzna, bardzo ciekawe wykonanie (te brzuszki i poliki, w których zbieramy jedzonko, cudo!) sprawiają, że gramy w nią z ogromną przyjemnością. Przy Chomiczkach doskonale bawi się i czterolatka i ośmiolatka. I ja też! :)

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: