Gra karciana Goal  od Dante to gra nie tylko dla prawdziwych piłkarzy! :) My z piłką nożną nie mamy za wiele wspólnego, a w grę bardzo chętn...

Goal - Gra karciana (nie tylko) dla prawdziwych piłkarzy!

By | 19:00 Napisz komentarz
Gra karciana Goal od Dante to gra nie tylko dla prawdziwych piłkarzy! :) My z piłką nożną nie mamy za wiele wspólnego, a w grę bardzo chętnie gramy bo sprawia nam dużo frajdy. Strzelanie karcianych goli jest super!


 Recenzja filmowa:


W zestawie mamy karty. Masę kart! Można zauważyć trzy różne kolory - karty czarne to karty punktacji, zielone to karty którymi gramy, a czerwone to premia/kara które również używane są w trakcie gry, ale należy je wyjąć z talii przed rozdaniem i wtasować dopiero później.
Celem gry jest zdobycie pięciu goli. Aby to zrobić, trzeba strzelać w "bramkę" przeciwnika, zagrywając na niego kartę z niebieską piłką w górnym rogu (to karty ataku). Jeżeli przeciwnik się nie obroni, zdobędziemy gola. Ale może nam się trafić również karta z golem, którą możemy zagrać na kolejnej osobie i zdobyć punkt, jeśli nie będzie ona posiadała karty specjalnej do obrony (na gole obrońcy nie "działają").Kart specjalnych w talii jest kilka, każda ma opis na dole który musimy wykonać, zagrywając kartę. W tym miejscu zachęcam do obejrzenia filmu o grze, gdyż żadne słowa nie oddadzą zasad gry tak dobrze, jak pokazanie ich na żywo :)


Goal to lekka i przyjemna karcianka dla dzieci od 7 roku życia. Talia pozwala na grę 2-5 graczy, ale możemy połączyć dwie talie i grać w aż 10 osób! To doskonała opcja na dziecięce urodzinki czy inną imprezę w której udział bierze większa ilość dzieciaków.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: