Kotek i Motylki wydawnictwa Zielona Sowa to edukacyjna gra przeznaczona dla dzieci od 6 roku życia, dzięki której poćwiczymy liczenie, ale ...

Kotek i Motylki - Policz motylki i wygraj!

By | 19:00 Napisz komentarz
Kotek i Motylki wydawnictwa Zielona Sowa to edukacyjna gra przeznaczona dla dzieci od 6 roku życia, dzięki której poćwiczymy liczenie, ale też poznamy gatunki motyli. Wraz z kotkiem Guciem, będziemy tropić motylki na łące...


 Recenzja filmowa:


W zestawie są karty, żetony i drewniana figurka kotka. Karty dzielimy na dwa rodzaje - motylkowe i z kwiatkami. Są żetony z kwiatkami i żetony z motylkami. W zależności od wariantu gry, będziemy używać poszczególnych elementów.


Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów - jedna karta motyli to jeden punkt. Aby to zrobić, trzeba jak najszybciej policzyć motylki na odkrytych kartach i zaklepać odpowiedni żeton. Albo kotka, gdy ilość motylków jest równa zeru (a będzie równa zeru, gdy na wszystkich odkrytych kartach jest motyl z tego samego gatunku).


Przed rozpoczęciem gry szykujemy żetony i karty motyli, w zależności od ilości graczy i wariantu gry (instrukcja dokładnie tłumaczy, co do jakiej gry jest potrzebne).


W rozgrywce podstawowej kładziemy na środku stołu kotka i wokół niego kwiatki. Rozdajemy potasowane karty motyli pomiędzy graczy (jeżeli gramy we dwie osoby, musi być trzeci stos gracza fikcyjnego). Karty te trzymamy przed sobą zakryte, tylko fikcyjny gracz ma stos odkryty. I na umówiony znak, odsłaniamy po jednej karcie. Teraz jest etap najważniejszy - trzeba szybko policzyć wszystkie motyle występujące na kartach i zaklepać odpowiedni żeton. O ile gatunki motyli się nie powtarzają (o co dokładnie z tym chodzi i jak rozgrywać w przypadku takich samych motyli, opowiadam w filmie).


Osoba, która jako pierwsza zaklepie poprawny żeton, zdobywa punkt - odkłada swoją kartę motyli na bok, a karty pozostałych graczy trafiają na stos odrzuconych.


Dzięki tej grze poznamy gatunki motyli! Na wewnętrznej stronie pudełka są one nazwane, a w instrukcji przeczytamy ciekawostki i informacje o niektórych z nich. Warto zajrzeć do instrukcji.


Kotek i Motylki to fantastyczna, rodzinna, edukacyjna gra, dzięki której dziecko poćwiczy liczenie. To gra na szybkość, refleks, spostrzegawczość. To gra, która dostarcza dużo radości! Piękne żetony i karty z motylami można oglądać i oglądać. A później wyjść z domu i poszukać tych owadów w naszej okolicy.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: