Książki o wielkich Polakach czytam dzieciom zawsze z ogromną ochotą. Są takie postacie, które trzeba znać. Ich historyczne zasługi, historię...

Ignacy Jan i jego plan - O tym, jak Paderewski wygrał niepodległość na fortepianie

By | 10:00 Napisz komentarz
Książki o wielkich Polakach czytam dzieciom zawsze z ogromną ochotą. Są takie postacie, które trzeba znać. Ich historyczne zasługi, historię ich życia... Przekazywać z pokolenia na pokolenie. Naszym ostatnim odkryciem jest książka Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Ignacy Jan i jego plan. Książka o Paderewskim.


 Recenzja filmowa:


Ignacy Jan i jego plan, czyli jak Paderewski wygrał niepodległość na fortepianie to opowieść o tym, jak ważna jest wiara we własne siły. Jak ważne jest dążenie do celu wbrew temu, co mówią inni. To historia życia Paderewskiego, który musiał stawić czoła nieprzychylności innych...


W małego Ignasia wierzył tylko tata. To on powtarzał mu, że będzie tym, kim tylko zechce. Ignaś więc grał na fortepianie, bo bardzo tego chciał i wierzył, że kiedyś stanie na wielkiej scenie. Ale nie to okazało się najważniejsze.


Ilustracje w książce oczarowują. Jest piękna i niezwykle ważna - opowiada historię człowieka, którego każde następne pokolenie powinno znać. Pianistę i kompozytora, który był impulsem do wybuchu zakończonego powodzeniem Powstania Wielkopolskiego.


Bardzo polecam! Czytajcie z dziećmi i dajcie do czytania dzieciom.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: