Przepowiednia  od Akapit Press to książka, która czaruje okładką. Tak wiele można z jej okładki wyczytać, a zarazem tak niewiele zdradza. Cy...

Przepowiednia - niezwykła baśń dla starszych czytelników

By | 10:00 Napisz komentarz
Przepowiednia od Akapit Press to książka, która czaruje okładką. Tak wiele można z jej okładki wyczytać, a zarazem tak niewiele zdradza. Cyganka w cygańskim wozie, korzenie..? Napis hipnotyzuje. Czy jej treść jest równie magiczna?


 Recenzja filmowa:


Cygański tabor. Noworodek, którego matka umiera. Najazd zbójców. I cyganka Mura, która ratuje noworodka. Tak rozpoczyna się ta niezwykła opowieść. Mura zawiesza na drzewie chustę, w której chowa noworodka i wraca do swoich. W tym momencie poczułam lekki smutek, bo nie wiadomo co się stało z tym dzieckiem, z taborem, co zrobili zbójcy. Ten tajemniczy początek z czasem będzie mieć swój finał, a tymczasem przechodzimy do historii głównych bohaterów - Adama i Klary.


Klara jest niewidoma. Adam musi jej pomagać na co dzień. Zamieszkują dom po rodzicach, lecz z braku środków do życia nie zajmują całej, ogromnej przestrzeni. Pewnego razu Adam wyjeżdża do pobliskiego miasta sprzedawać produkowane przez siebie garnki, a Klara pozostaje pod opieką starej Zyty. Zyta już kiedyś opiekowała się rodzeństwem. Niestety, Zyta nie jest dobra dla Klary i dziewczyna postanawia uciec. Drugie niestety - Adam ma wypadek. Trafia do cygańskiego taboru, gdzie będzie dochodził do siebie...


Czy Klara odnajdzie Adama i jak skończy się ta historia..?


Przepowiednia hipnotyzuje ilustracjami, wciąga do magicznego świata baśni, baśni z niesamowitym klimatem. Według okładki przeznaczona jest dla czytelników 10+ i myślę, że jest to dobry wiek. Oczywiście dorośli też mogą po nią sięgnąć i zatonąć w tym niezwykłym świecie. Przepowiednia to piękna książka.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: