Gdzie jest Korona Cara? A Gdzie jest dukat Króla Zygmunta? My znamy już odpowiedzi na te pytania, a was zapraszamy na recenzję!

Gdzie Jest Korona Cara?

By | 10:00 Napisz komentarz
Gdzie jest Korona Cara? A Gdzie jest dukat Króla Zygmunta? My znamy już odpowiedzi na te pytania, a was zapraszamy na recenzję!


 Recenzja filmowa:


Na początku trzeba zaznaczyć, że ta seria książek Oficyny 4eM została wyróżniona przez Forum Miłośników Pana Samochodzika! Któż go nie zna? Z mojego i starszego pokolenia chyba większość (jak nie każdy!) go kojarzy. A ta informacja sprawiła, że uśmiechnęłam się w głębi duszy. Kiedyś się oglądało, oj oglądało...


No dobrze, ale przyjrzyjmy się książką bliżej. Obie są właściwie identyczne w środku, ale można się tego było spodziewać, bo przecież to książki z jednej serii :) Gdzie jest korona Cara? to pierwszy tom, w którym poznajemy grupkę piątoklasistów. To z nimi przeżywać będziemy wszystkie przygody oraz z ich nauczycielem, który to zabrał ich na obóz do Zamku Czocha. Mieli się tam wspinać, a okazało się że trzeba coś rozwikłać. Zanurzyć się w historyczne mury, znaleźć rozwiązanie zagadki. Znaleźć skarb! I tak zupełnie przy okazji, poznać trochę historii dotyczącej rejonu, w którym dzieciaki przebywają.


Książki z tej serii to nie fantastyka, to świetnie opowiedziane historie wymyślonych bohaterów, obracających się w naszym świecie. Dzięki temu możemy dowiedzieć się ciekawych, historycznych informacji na temat miejsc, które na prawdę w Polsce istnieją!


W drugim tomie nasi bohaterowie znów jadą na wakacje, ale tym razem pod namioty w okolicę Tarnowa. I znów przed nimi zagadka do rozwikłania, historia którą śledzić będziemy z wypiekami na twarzy i przygoda, której nie chce się opuścić! Obie książki wciągają, może nie od pierwszej strony (gdy czytałam pierwszy raz, dopiero później poczułam, że nie chcę książki odkładać, że muszę się dowiedzieć jak się kończy), ale wciągają, sprawiają dużo przyjemności i dla mnie jako mamy też bardzo istotne - przedstawiają historyczne informacje w taki sposób, że nawet nie wiadomo że się swą wiedzę na dany temat już wzbogaciło :) Warto przeczytać!Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: