Dziś na tapecie seria książek wydawnictwa Dragon, którą bardzo lubimy! Kiedyś pokazywałam książkę o weterynarzu z tej właśnie serii - a dziś...

Lekarz i Pilot - Tego nie dowiesz się w szkole

By | 19:00 Napisz komentarz
Dziś na tapecie seria książek wydawnictwa Dragon, którą bardzo lubimy! Kiedyś pokazywałam książkę o weterynarzu z tej właśnie serii - a dziś Czy każdy może zostać pilotem? oraz Skąd lekarz wie, jak leczyć? Zapraszam do czytania i oglądania!


Recenzja filmowa:


Skąd lekarz wie, jak leczyć? Kim w ogóle jest lekarz? I czy każdy może stać się lekarzem? Co trzeba zrobić, aby nim zostać? Od takich pytań rozpoczyna się pierwsza książka z pięknym, kolorowym wnętrzem. A dalej jest niemniej ciekawie - przeczytamy o naszym organizmie, narządach wewnętrznych, o chorobach, szczepieniach, wirusach i bakteriach, o tym jak powstaje człowiek... I oczywiście dużo, dużo więcej.

Czy każdy może zostać pilotem? Co trzeba zrobić, aby nim być? Dlaczego samolot lata? Jakie są rodzaje samolotów? Dlaczego samoloty mają czasem wypadki? Ta książka bardzo zainteresowała również mnie! Trzeba przyznać, że te wielkie maszyny są niezwykle fascynujące.


Książki są doskonale napisane! Zrozumieją je i przedszkolaki i starsze dzieciaki, przyswoją wiedzę na dany temat, dowiedzą się sporo nowych informacji, bardzo ciekawych zresztą. Cała seria jest pięknie wydana, bajecznie kolorowe ilustracje umilają czytanie.
Zdecydowanie polecam wspólną lekturą wszystkich trzech książek z tej serii. Są super!

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: