Króliki Ludwiki: Opowiastki gramatyczne to kolejna książka z serii, która już wiem że będzie must have w naszej edukacji domowej - tym uro...

Króliki Ludwiki: Opowiastki gramatyczne. Recenzja książki

By | 12:30 Napisz komentarz
Króliki Ludwiki: Opowiastki gramatyczne to kolejna książka z serii, która już wiem że będzie must have w naszej edukacji domowej - tym uroczym opowiastkom na prawdę trudno się oprzeć.. :)

Króliki Ludwiki
Przygodę z gramatycznymi historiami rozpoczynamy od wizyty w miasteczku, w którym pozostał ostatni klikon - wykrzykiwacz ważnych wiadomości. Codziennie o trzynastej wykrzykiwał na rynku istotną informację, ale pewnego razu przestał. Miasto stało się za głośne i nikt już go nie słuchał. Zasmucił się, że od dawna nie słyszał już śpiewu zielonego ptaszka. Jego wnuczka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce, bo koniecznie chciała posłuchać śpiewu ptaszka. Nagle miasto ucichło. I wszystkim żyło się jakby lepiej. A dziadek Jagienki stał się szeptaczem ważnych wiadomości.


Króliki Ludwiki

Po przeczytaniu pierwszej opowiastki poznajemy głoski. Dowiemy się czym są i że dzielą się na samogłoski oraz spółgłoski. Druga historia to opowieść o króliczce Karolince, która w wieku sześciu lat poznała alfabet. W następnych rozdziałach poznamy dwuznaki, wyrazy, następnie sylaby i rodziny wyrazów, by gładko przejść do rzeczowników - ich liczb, rodzajów, odmiany przez przypadki. Są też czasowniki wraz z ich liczbami, rodzajami, podziałem na dokonane i niedokonane, a także odmianą przez osoby i czasy. Następnie poznajemy przymiotniki - czym są, jakie mają liczby i jak się je stopniuje. Są też opowiastki o przysłówkach, liczebnikach, spójnikach - a na samym końcu w rozdziale Gramatyka w skrócie przeczytamy jeszcze raz o wszystkim tym, co poznaliśmy podróżując przez tę niezwykłą książkę.

Króliki Ludwiki

Nie znałam wcześniej tej serii i koniecznie chcę to nadrobić. Jest jeszcze książka o czytaniu sylabami, o uważnym czytaniu, są historyjki ortograficzne i praktyczna matematyka - na te dwie ostatnie mam największą chrapkę :) Jeśli kupię, to na pewno na naszym czytelniczym instagramie pokażę!

Króliki Ludwiki

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Papilon.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: