Minecraft: Angielski , czy też raczej Język Angielski MEGAzadania to cała już seria książeczek do nauki języka, które pełne są nie tylko mi...

Mineraft: Megazadania - Język angielski

By | 17:00 Napisz komentarz
Minecraft: Angielski, czy też raczej Język Angielski MEGAzadania to cała już seria książeczek do nauki języka, które pełne są nie tylko minecraftowych grafik, ale przede wszystkim ciekawych zadań.

Minecraft angielski
Seria ta skierowana jest do dzieci w wieku szkoły podstawowej - czyli już od siódmego roku życia! Jak wyglądają w środku egzemplarze dla siedmio- ośmio- i dziewięciolatków, pokazywałam TUTAJ. Dziś mam przed sobą książki skierowane do grup wiekowych 10+, 11+ oraz 12+ i już wam o nich wszystko opowiadam.

Minecraft angielski

W książce dla dziesięciolatków dzieci będą uczyć się budować przeciwieństwa, rzeczowniki przy pomocy przyrostków, przymiotniki i przysłówki. Nauczą się rozróżniać znaczenie słów o tej samej wymowie, będą używać przedimków, zaimków dzierżawczych, zmieniać szyk wyrazów, stopniować przymiotniki, dzielić tekst na akapity, opisywać bohaterów i miejsca, planować tekst i pisać opowiadanie. Oczywiście to tylko niewielki element tego, co w książce znajdziemy. Jest tego dużo więcej!

Świetne jest to, że główny opis tego co będziemy robić, jest po polsku - ale polecenia zadań już nie. Gdzie niegdzie w ramce znajdziemy sugestie w naszym języku, są także słowniczki z tłumaczeniami, ale super że polecenia zadań są w głównej mierze po angielsku.

Minecraft angielski

W zeszycie 11+ nauczymy się wymowy -th, wciąż będziemy budować rzeczowniki, przymiotniki itp, zaczniemy uważać na nieme litery, pojawi się czas prosty, czas ciągły, będziemy opowiadać o przeszłości i przyszłości, pisać teksty informacyjne, planować i udoskonalać je. Tu również są opisane główne zadania danego działu po polsku, ale polecenia po angielsku. I są słowniczki oczywiście.

Książeczka 12+ opiera się głównie na tych samych działach co poprzednia, z tym że poziom trudności jest zwiększony zdecydowanie. Będziemy również używać synonimów, poznamy stronę bierną, zaplanujemy opowiadanie fabularne i nauczymy się streszczać.

Dla mnie, jako mamy dzieci które nie chodzą do szkoły tylko uczą się w domu, to doskonała alternatywa dla podręczników i ćwiczeń od angielskiego! Moje córki dużo chętniej wykonują minecraftowe zadania niż te, które dostają ze szkoły. A że nie mamy przymusu korzystania z podręczników, to w nauce angielskiego towarzyszą nam Megazadania Minecraft :)

Minecraft angielski

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: