Trzy książki dla dzieci wydawnictwa NoBell w ostatnim czasie znalazły się w naszej domowej biblioteczce. Zachwyciły nas i to bardzo! Tak ba...

Pies w kształcie królika oraz Pies, kotka i mysz

By | 20:00 Napisz komentarz
Trzy książki dla dzieci wydawnictwa NoBell w ostatnim czasie znalazły się w naszej domowej biblioteczce. Zachwyciły nas i to bardzo! Tak bardzo, że muszę wam o nich opowiedzieć na blogu.

Nowości NoBell
O książce Niewidzialny Jeremi pisałam TU.

Nowości NoBell

Pies, kotka i mysz - recenzja książki

W pewnym domu żyły jak pies z kotem - pies oraz kot. Była też mysz, którą kot szaleńczo gonił. Ale pojawiła się nuda - nikt nikogo nie gonił, towarzystwo żyło już w zgodzie. I bardzo się nudzili.. Mysz przestała mieć całe wyniuchane jedzenie dla siebie, bo kot chodził za nią krok w krok i chętnie podjadał. Kotka nie goniła kłębka wełny, bo nie uciekał - mysz zdecydowanie lepiej mu się ścigało. Pies też bardzo tęskni za dawnymi czasami. Chciałby pogonić kota.

Nowości NoBell

Podczas spaceru pies coraz intensywniej pragnął szczekać. Mysz co prawda kazała mu panować nad sobą, ale on czuł że nie powstrzyma tego. Kiedy kotka oddała się drzemce, pies zaczaił się i obszczekał ją szaleńczo. Przerażona kotka zdenerwowała się nie na żarty i myśląc, że to mysz napuściła na nią psa - pogoniła ją. Mysz spostrzegła, że to wina szczekającego przyjaciela, więc z całej siły uderzyła go w ogon. Przez moment zapanował w domu chaos. Ale przyjaciele postanowili porozmawiać.

Nowości NoBell

Jak się skończy ta historia? Musicie przeczytać sami :) To opowieść o drobnych nieporozumieniach, które można wyjaśnić, nawet jeśli wygląda to bardzo źle - jak w przypadku tej trójki. Książka ma bardzo fajne, oryginalne ilustracje. Przeczytałyśmy ją z ogromną przyjemnością!

Nowości NoBell

Pies w kształcie królika - recenzja książki

Karol jest psem. Ale wygląda jak królik. Wewnętrznie bardzo czuje się psem, ale musi udawać królika - bo mieszkańcy jego narysowanego miasta tak go właśnie traktują. Jak królika. Ale Karol ma głos psa i przez to odstrasza na przykład inne króliki, które się go boją. Karol czuje się zagubiony, uwięziony jest w świecie znaków zapytania i próbuje odnaleźć siebie.

Nowości NoBell

To książka wyjątkowa. Podejmująca niełatwy temat poczucia tożsamości, odmienności, osamotnienia. Królik bardzo pragnie się zaprzyjaźnić - czy mu się to uda..?

Nowości NoBell

Piękna jest to historia. Nie jest łatwa, ale piękna. Warto ją poznać.

Nowości NoBell

Nowości NoBell

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem NoBell


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: