Zestawy Archeologiczne od Piatnik to kreatywne zabawki dla dzieci od 7 roku życia (jajo od 5r.ż.), dzięki którym możemy zamienić się w arch...

Zestaw archeologiczny - Wykop szkielet dinozaura!

By | 10:00 Napisz komentarz

Zestawy Archeologiczne od Piatnik to kreatywne zabawki dla dzieci od 7 roku życia (jajo od 5r.ż.), dzięki którym możemy zamienić się w archeologów i wydobyć z gipsu szkielet dinozaura, lub figurkę. To świetna zabawka dla mniejszych i większych!


Recenzja filmowa i relacja z wykopalisk:


Jajo dinozaura to zestaw najmniejszy, kryjący w sobie figurkę. Do zebrania jest aż 12 różnych dinozaurów! Jajo, w porównaniu do bloków ze szkieletami, "psuje" się dość łatwo i nie jest potrzebny do tego aż tak "ciężki sprzęt" jak do wydobywania z gipsowych płyt :) Oliwia ma prawie pięć lat i doskonale sobie radziła z odłupywaniem kawałków gipsu. A w środku czekała na nią niespodzianka!Zestawy archeologiczne składają się z dość sporych, gipsowych płyt i narzędzi potrzebnych do wydobycia szkieletów. Za pomocą gąbeczki moczymy gips wodą - to zdecydowanie ułatwia pierwsze prace archeologiczne. Dłutkiem i młotkiem rozbijamy gips dokładnie i uważnie, aby nie przegapić żadnego elementu. Niestety nie sprawdziłyśmy czasowo, ile zajęło dziewczynom wydobycie szkieletów. Nie zrobiły tego na jeden raz, rozłożyły sobie prace na trzy dni i stąd niestety nie wiem, ile łącznie dłubania w gipsie było - ale powiem szczerze, że zaskoczyło mnie to, z jaką lekkością ten gips się łupie. Miałyśmy kiedyś kamienie do wydobycia i to była katorga dla mnie, ile siły użyć trzeba było do tego, do dziś na wspomnienie tego bolą mnie palce :) A tutaj nic takiego miejsca nie miało. W miarę lekko to wszystko działa. 
Kiedy już ukończymy nasze archeologiczne wykopaliska, naszym oczom ukazuje się szkielet, a właściwie elementy szkieletu które musimy złożyć. Wcześniej umyć, wyczyścić otwory z gipsu aby łatwo się wkładało jedną część w drugą. I możemy złożyć dinozaura...


Zbudowałyśmy Pteorauza i Tyranozaura i co się okazało? One świecą w ciemności! Stoją sobie na półce w pokoju dziewczyn i każdego wieczora rozświetlają mrok. Dziewczyny lubią je obserwować.


A tak wygląda szkielet po wydobyciu. Jest tutaj nawet model człowieka, aby można było sobie porównać proporcje z dinozaurem. Człowiek dostępny tylko w T-Rexie.


Podsumowując, wydobywanie szkieletów i rozkuwanie jaja dinozaura to świetna zabawa i doskonałe ćwiczenie małych rączek.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: