Klub Przyjaciół Nie Do Pary to powieść dla nastolatek, która myślę że jest ważną lekturą na te nastoletnie lata. Porusza tematy, z którymi ...

Klub przyjaciół nie do pary - Czy przyjaźń jest możliwa, gdy dzieli wszystko..?

By | 10:00 Napisz komentarz

Klub Przyjaciół Nie Do Pary to powieść dla nastolatek, która myślę że jest ważną lekturą na te nastoletnie lata. Porusza tematy, z którymi każdy gdzieś tam pośrednio czy bezpośrednio może się zetknąć. I całkiem sporo w niej internetu.


Recenzja filmowa:


Gdzie najtaniej kupić, sprawdź tutaj - klik.


Książka ma postać pamiętnika. Bohaterkami są dwie czternastolatki - Erin i Grace, które dzieli praktycznie wszystko. Każda jest zupełnie inna i każdej się wydaje, że nie ma szans aby polubić się z tą drugą. Jest jednak coś, co je łączy - to miłość do książek i do pewnej autorki, od której to rozpoczyna się historia...


Narracja prowadzona jest dwutorowo - raz jedna bohaterka, raz druga opowiada czy też raczej opisuje w pamiętniku, co się dzieje. Na samym początku dowiadujemy się, że obie lubią tę samą autorkę i od razu widać też pierwsze różnice między dziewczynami - każda z nich inaczej postąpiłaby, będąc na miejscu 14-letniej Charlotte. Ale mimo tych wszystkich różnic, coś wielkiego przecież je łączy. Coś, co może zaważyć o przyjaźni.


Klub Przyjaciół Nie Do Pary to książka dla nastolatek i myślę, że warto aby dziewczynki w wieku zbliżonym do bohaterek ją przeczytały. Poruszone są tu tematy, które nie są obce współczesnym nastolatkom. To zabawna, wartościowa historia. 


www.wilga.pl


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: