Uważność jest ważna. Dziś wiemy o tym wszyscy. I myślę, że warto tę uważność trenować od najmłodszych lat - dlatego z ochotą sięgam po książ...

Niezwykłe książki o uważności - Wiewióreczka Leti i Niedźwiadek Albert

By | 10:00 Napisz komentarz

Uważność jest ważna. Dziś wiemy o tym wszyscy. I myślę, że warto tę uważność trenować od najmłodszych lat - dlatego z ochotą sięgam po książki, w której jest poruszany ten temat. Ostatnio w nasze łapki trafiły Niedźwiedź Albert: uważność i wybaczanie, oraz Wiewióreczka Leti: uważność i życzliwość wobec siebie i dziś na ich recenzję zapraszam.


Recenzja filmowa:


Tutaj do kupienia Wiewióreczka - klik. A tutaj Niedźwiadek - klik.


Książki mają kolorowe wnętrza, charakterystyczną kreskę ilustracji, które od razu wpadły nam w oko. Emocje bohaterów widać tutaj jak na dłoni!


Wiewiórka Leti przeprowadziła się do Krainy Uważności i nie czuje się tutaj pewnie. Nie ma odwagi bawić się z dziećmi, ma wrażenie że nikt jej nie polubi. Wracając do domu zagląda do biblioteki i w jej łapki trafia książka, która zmieni jej życie. Książka, dzięki której zaprzyjaźni się ze sobą. Stanie się dla siebie dobra, życzliwa. Z ukochaną babcią u boku, Leti inaczej spojrzy na siebie co poskutkuje tym, że inni też na nią spojrzą dużo milej.


A co u Niedźwiadka Alberta? Nasz bohater jest w szkole i właśnie trwa przerwa, a miś ma ogromną chęć się pohuśtać. Huśtawka zajmowana jest przez kotkę, więc Albert wraz z kolegą gra w badmintona i opowiada mu o tym, że czeka na swoją kolej, gdyż od samego rana marzy o tym, aby się pohuśtać. W końcu kotka schodzi z huśtawki, a zajmuje ją lew, któremu przed chwilą zwierzył się niedźwiedź. Albert jest ogromnie zdenerwowany...


Czy będzie potrafił wybaczyć? Jak wybaczanie wpływa na nasze życie? Z pomocą starszego brata, Albert odkryje, z czym to się wiąże i dlaczego warto wybaczać. A mali czytelnicy dowiedzą się tego wszystkiego razem z misiem i zobaczą, jaką przemianę można przejść.


Kraina Uważności to piękna, mądra i wartościowa seria książek i bardzo wam polecam zapoznanie się z nimi. Warto je czytać z dziećmi!


www.wydawnictwopoznanskie.plNowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: