Mnożenie to zmora niejednego ucznia. Tabliczkę mnożenia niestety trzeba wykuć, nauczyć się jej od deski do deski bo patrząc na to, co się dz...

2x2 Gra w pary - Mnożenie samo wchodzi do głowy!

By | 18:00 Napisz komentarz

Mnożenie to zmora niejednego ucznia. Tabliczkę mnożenia niestety trzeba wykuć, nauczyć się jej od deski do deski bo patrząc na to, co się dzieje teraz - w trzeciej klasie, innego sposobu na jej opanowanie nie widzę. Ale nie o szkole to będzie wpis i nie o szkolnych niedorzecznościach, a o grze która w przyjemny i fantastyczny sposób pozwoli nauczyć się mnożenia. Totalnie od niechcenia. To 2x2 Gra w Pary marki Granna.


Recenzja filmowa:


To gra dla dzieci od 6 roku życia i niestety jest potwornie trudno dostępna. Mam nadzieję, że będzie jej wznowienie, bo jest świetna! Granno, pomyśl o tym! Kupiłam ją na allegro całkiem niedawno i od razu stała się u nas hitem. Totalnym hitem i piękną pomocą naukową.


Na czym polega gra w Memory, pisać chyba nie muszę. Memory to gra pamięciowa - odkrywanie dwóch kartoników i szukanie par. I tutaj też szukamy par - działania i jego wyniku. Kartoniki są odpowiednio oznaczone na drugiej stronie, aby nie odkryć na przykład dwóch wyników. My sobie oddzielamy jedne od drugich i układamy w dwóch grupach, odsłaniając po jednym kafelku z każdej grupy i próbując zapamiętać gdzie który leży.


A jakże piękne są nadruki na tych kartonikach. Zobaczcie tylko... Ja nie mogę się na nie napatrzeć, są absolutnie przepiękne!


Czasami zdarzy się tak, że jeden wynik pasuje do dwóch działań. Wtedy mamy dwa takie same wyniki. Rozwiązana jest tutaj każda trudność, jeżeli w ogóle można to trudnością nazwać. Gra 2x2 jest doskonała pod każdym względem, fantastycznie wykonana, zdecydowanie przyciąga wzrok. A gdy się zacznie grać, mnożenie wchodzi do głowy totalnie od niechcenia. Przetestowane na mojej trzecioklasistce!Bardzo wam grę polecam, jeżeli tylko gdzieś ją zobaczycie - nie zastanawiajcie się, kupujcie. Warto ją mieć, warto w nią grać, warto w ten sposób oswajać tabliczkę mnożenia.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: