Książeczki z serii Krok po Kroku wydawnictwa Wilga to niewielkie, bajecznie kolorowe lektury dla najmłodszych czytelników, które nie tylko b...

Seria Krok po Kroku - Piękne książeczki dla najmłodszych

By | 18:00 Napisz komentarz

Książeczki z serii Krok po Kroku wydawnictwa Wilga to niewielkie, bajecznie kolorowe lektury dla najmłodszych czytelników, które nie tylko bawią, ale również uczą. Ostatnio w serii ukazały się dwie nowości - Sprzątamy! oraz mały, duży. Przeciwieństwa i te właśnie nowości dzisiaj wam pokażę.


Recenzja filmowa:


Książeczki są kartonowe i po prostu piękne. Te ilustracje, te kolory - bez dwóch zdań przyciągają wzrok. Tekstu nie ma oczywiście zbyt dużo, jak na książki dla najmłodszych czytelników przystało, a ten który jest brzmi bardzo melodyjnie - dzięki temu, że się rymuje. Wpada w ucho i łatwo się go zapamiętuje. To ogromny plus książeczek kartonowych - bez problemu po kilkunastu czytaniach dziecko jest w stanie powtórzyć, o czym jest historia. Niejednokrotnie opowie ją słowo w słowo. Dzieciaki są niesamowicie bystre i mają doskonałą pamięć, a książki doskonale je rozwijają!


W Przeciwieństwach poznajemy pojęcia duży-mały, wysoko-nisko itp... 


A w Sprzątamy! będziemy m.in odkładać zabawki po zabawie i dowiemy się, dlaczego sprzątanie jest takie ważne.


Książeczka o sprzątaniu zdecydowanie przyda się również starszym dzieciom niż 2, 3, 4-latki :) Może być świetnym wstępem do rozmów na temat utrzymywania porządku!
Zdecydowanie warto znać tę serię.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: