Znacie Rodzinę Treflików? Nam nie jest ona obca! Miałyśmy okazję czytać już o ich przygodach i oglądać te małe zielone stworki w formie bajk...

Dobranoc Trefliki na noc - Urocza seria książek dla najmłodszych

By | 10:00 Napisz komentarz

Znacie Rodzinę Treflików? Nam nie jest ona obca! Miałyśmy okazję czytać już o ich przygodach i oglądać te małe zielone stworki w formie bajki. I dziś znów sobie poczytamy, ale tym razem książeczki dla dzieci 0+ - niesamowite książeczki w formie harmonijek!


Recenzja filmowa:


Sprawdź, gdzie kupić najtaniej - klik.


Są dwie charakterystyczne rzeczy dla treflikowej serii książeczek 0-2 i są to ich forma (harmonijka) oraz interaktywne elementy, czyli zachęcanie dzieci do aktywności w trakcie czytania.


Mamy trzy kartonowe książki o Treflikach: Kto gdzie śpi?, Czas na kąpiel! i Co zjemy na kolację? Każda ma niezwykle grube strony, lekko zaokrąglone rogi i format harmonijki. Mało znamy książek tego typu, a to na prawdę fajne czytelnicze doznanie nie odwracać kartek :) Oliwii bardzo się spodobał ten sposób czytania. Na każdej stronie znajduje się subtelna ilustracja, nie za dużo tekstu i jakieś zadanie dla malucha. Na przykład, aby wytrzeć Treflince buzię. Albo prawą rączką dotknąć jednego bohatera, a lewą drugiego. Lub też dotknąć czerwonych rzeczy na stole, albo zasyczeć jak smażone placuszki... Jest tego tutaj sporo! I to zdecydowanie wciąga maluszki we wspólną lekturę i nie pozwoli się znudzić, nie pozwoli odejść od książki.


Książki z serii Dobranoc Trefliki na noc zostały stworzone dla przedziału wiekowego 0-2 i idealnie się wśród najmłodszych sprawdzą. Trzylatki z pewnością też chętnie poczytają o przygodach bohaterów, a i pewnie niejeden czterolatek zainteresuje się tym ciekawym, wyjątkowym sposobem czytania.
Wszystkie książki, puzzle i gry o Treflikach dostępne są na stronie wydawnictwa Trefl.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: