Wojny z mikrobami z serii Akademia Mądrego Dziecka: Chcę wiedzieć więcej to pełna emocji podróż przez największe bitwy w dziejach ludzkości...

Wojny z mikrobami. Akademia Mądrego Dziecka

By | 09:00 Napisz komentarz
Wojny z mikrobami z serii Akademia Mądrego Dziecka: Chcę wiedzieć więcej to pełna emocji podróż przez największe bitwy w dziejach ludzkości z niewidocznymi dla oka przeciwnikami.

Recenzja książki Wojny z mikrobami

Większość mikrobów istniejących na świecie jest pożyteczna. Bez części nie moglibyśmy żyć. Ale są też takie, które przyniosły ze sobą ogrom złego. Cztery lata temu zaczęła się pandemia Covid-19 i jestem pewna że macie wciąż bardzo dokładnie w pamięci wszystko, co się wtedy działo, a co spowodował tak niewielki, niewidoczny dla nas mikrob.

TUTAJ sprawdzisz aktualne, najniższe ceny książki.


Dopiero po wynalezieniu mikroskopu ludzie odkryli mikroby. Pierwszą osobą która je dostrzegła, był holenderski naukowiec obserwujący pod mikroskopem kroplę wody ze stawu. Szacuje się, że na Ziemi mieszka około biliona gatunków mikrobów i większości z nich nie znamy. W kolejnych rozdziałach przywitamy się z kilkoma z nich - dowiemy się czym są protisty, okrzemki, rozróżnimy wirusy i bakterie.


Im dalej w las, tym ciekawiej się robi. Przeczytamy o największych mikrobowych wojnach w historii dziejów. O dżumie, która w roku 1347 dotarła wraz z marynarzami do Europy i zabiła około jedną trzecią Europejczyków. O ospie prawdziwej, malarii, grypie hiszpance która pojawiła się pod koniec pierwszej wojny światowej zabijając głównie młodych ludzi. Nie zabrakło oczywiście działu o pandemii Covid-19. Swoją drogą, w oryginale książka ta pisana była w trakcie trwania pandemii.

Czy pandemiom można zapobiec? Co nas czeka w przyszłości? Czym jest broń biologiczna? Co nam dają szczepienia? I wiele, na prawdę wiele więcej w lekturze tej znajdziemy.

Wojny z mikrobami to niesamowicie ciekawa i wartościowa książka dla dzieci i nie tylko. Dzięki niej oswoimy temat mikrobów i chorób, dowiemy się jak się przed nimi bronić, ale też że nie każde są złe, bo istnieje wiele potrzebnych nam do życia.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: