Seria Czytam sobie regularnie rozrasta się o nowe tytuły, dzięki czemu każdy kilkulatek rozpoczynający przygodę z samodzielnym czytaniem zn...

Czytam sobie - najlepsza seria książek do nauki czytania!

By | 16:00 Napisz komentarz
Seria Czytam sobie regularnie rozrasta się o nowe tytuły, dzięki czemu każdy kilkulatek rozpoczynający przygodę z samodzielnym czytaniem znajdzie coś, co go zainteresuje. Dziś zajrzymy do wnętrz trzech nowości, po jednej z każdego stopnia trudności.

Recenzja książki Tramwaj numer 28

Po ulicach Lizbony jeździ tramwaj numer 28. Jest on symbolem tego miasta. Teraz i my mamy okazję się nim przejechać - na kartach tej książki. Podczas wcale nie takiej krótkiej trasy ktoś w tramwaju zaginie. Wszyscy pasażerowie zaangażują się w poszukiwania.

W książeczkach z poziomu pierwszego mamy po jednym zdaniu na stronę i ćwiczenie głoskowania przy każdej ilustracji. Na końcu są pytania by sprawdzić, czy dziecko pamięta co czytało. Jest dyplom i naklejki.

TUTAJ sprawdzisz gdzie można książkę kupić.


Recenzja książki Pan Pit i jego kwiatek

Pan Pit jest botanikiem. Jego marzeniem jest odkrywać nowe gatunki roślin. Wszystkie zaobserwowane okazy skrupulatnie opisuje i fotografuje, a po nocach wciąż śni o nagrodach za swe odkrywcze dokonania. Pewnego razu podczas spaceru zauważa niezwykły kwiat. Wyciąga notatnik i jak zawsze przygotowuje dokładne sprawozdanie z obserwacji. Jednak podczas testu zapachowego, kwiat łapie Pita za nos i nie chce puścić. Botanik jest uwięziony! Czy ktoś przyjdzie mu z pomocą..?

Jak widzicie - książki z poziomu drugiego charakteryzują się większą ilością treści. Zamiast głoskowania mamy sylabizowanie i niezmiennie na końcu są pytania do czytelnika, dyplom i naklejki.

TUTAJ sprawdzisz aktualne ceny książki.


Recenzja książki Pożar w fabryce

Róża, młodsza siostra Huberta należy do Młodzieżowej Grupy Pożarniczej. W sali gimnastycznej opowiadała zgromadzonym uczniom jak należy postępować podczas pożaru, ale Hubert jej nie słucha. Jest zazdrosny że jego koledzy patrzą na nią z podziwem. Zdenerwowany wraca do domu, bierze farbę w sprayu i poszedł na podwórko. Spotyka tam dzieci z sąsiedztwa i zabiera je do opuszczonej fabryki. Jest ciekawy, czy znaleziona tam gaśnica spełni swoje zadanie. Rozpala ognisko w środku pomieszczenia, w między czasie robiąc bardzo nieodpowiedzialne rzeczy. Na szczęście przychodzi Róża i zachowuje zimną krew, gdy ogień rozprzestrzenia się po całej fabryce..

Książka ta ma ogromny walor edukacyjny. Dowiadujemy się jak postępować w razie pożaru i czego absolutnie nie wolno nam robić. Hubert też już to wie i nie powtórzy swoich błędów już nigdy więcej. Książka z poziomu trzeciego ma sporo tekstu i prawie w ogóle ilustracji. Na końcu też są pytania, jest dyplom i naklejki, a dodatkowo słowniczek trudniejszych wyrazów.

TUTAJ sprawdzisz cenę książki.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: