Ćwiczenia logopedyczne i czytanie sylabowe - dwa rodzaje zeszytów ćwiczeń z serii Bazgraki to doskonała edukacja poprzez zabawę, którą z d...

Kapitan Nauka i seria Bazgraki

By | 17:00 Napisz komentarz
Ćwiczenia logopedyczne i czytanie sylabowe - dwa rodzaje zeszytów ćwiczeń z serii Bazgraki to doskonała edukacja poprzez zabawę, którą z dziećmi w wieku przedszkolnym wykonywać możemy w domu.

Bazgraki

Recenzja serii Bazgraki

Czytanie sylabowe ćwiczenia dla dzieci w wieku 5-7 lat to proste, ale ciekawe zadania które pozwolą przedszkolakom ćwiczyć samodzielne czytanie. Będziemy kolorować poduszki z tym samym wyrazem, łączyć nazwy kwiatów z obrazkami, sprawdzimy co robi Gryzka na każdej grafice. Pokolorujemy sylaby tworzące wyrazy, sprawdzimy jakie ptaki mieszkają w budkach, użyjemy też oczywiście dołączone do zestawu naklejki. Wszystko to w towarzystwie przemiłych Bazgraków.

TU sprawdzisz ile kosztują książeczki z serii Bazgraki.

Bazgraki

Czytanie sylabowe elementarz jest grubszy niż powyższe ćwiczenia - w ćwiczeniach są 24 strony zadań, tutaj dwukrotnie więcej. Też będziemy rysować, kolorować, naklejać. Odszukamy wyrazy w rozsypance, podkreślimy nazwy owoców, wybierzemy się na safari i biegun północny, ale też zajrzymy do ogrodu i sprawdzimy, jakie kwiaty tam rosną. Razem z Bazgrakami pójdziemy także na plac zabaw, do parku, do kuchni, czy do lekarza.

Bazgraki

Ćwiczenia logopedyczne dla dzieci w wieku 2-5 lat to bardzo proste zadania z naklejkami, które mogą być świetnym wsparciem w nauce poprawnego mówienia. Poza kolorowaniem i wypełnianiem ćwiczeń, będziemy robić różności buzią - przesyłać głośne buziaki, otwierać buzię u lekarza, malować podniebienie językiem, będziemy kląskać, przeżuwać trawę, wypychać policzki.

Bazgraki

Ćwiczenia logopedyczne dla dzieci w wieku 4-6 lat to powtarzanie, nazywanie i oczywiście mnóstwo ciekawych zadań związanych z tymi trudnymi w wymowie głoskami - cz, sz, ż, r. Wszystkie książki z tej serii mają bajecznie kolorowe wnętrze i jak już wspomniałam - są świetnym ćwiczeniem w domowych warunkach, wspierającym naukę poprawnego mówienia (lub czytania w przypadku dwóch pierwszych).

Bazgraki

---
Wpis w ramach współpracy z Kapitan Nauka.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: