Ewolucja człowieka to trzeci tom serii Nauka z komiksem: Genetyka i ewolucja, w której to tajemnice naukowe zgłębiamy w towarzystwie bohate...

Nauka z komiksem: Genetyka i ewolucja. Ewolucja człowieka

By | 09:00 Napisz komentarz
Ewolucja człowieka to trzeci tom serii Nauka z komiksem: Genetyka i ewolucja, w której to tajemnice naukowe zgłębiamy w towarzystwie bohaterów bajki Lilo i Stich.

Recenzja komiksu Nauka z komiksem: Genetyka i ewolucja

Trafiony promieniem ewolucji ptak wrócił do swej postaci, a ta szalona broń dwóch naukowców z innej planety, została usunięta. Ale zanim to się stało, promień trafił też Davida - biedak zaczął zmieniać się w swego przodka! Czyli bardzo obrósł włosiem... Jumbo nie potrafi odwrócić działania promienia bez swojego miotacza. Czy David będzie musiał cofnąć się w przeszłość i przejść wszystkie etapy ewolucji..?


Przyjaciele ruszą na poszukiwanie utraconego miotacza, który wywęszyć ma Stich. W między czasie poznajemy kolejne etapy ewolucji człowieka i zmian, jakie się dokonywały. Poznamy niełatwe nazwy naszych przodków, dowiemy się jak to się stało że ta ewolucja w ogóle miała miejsce, jak rozwijał się ludzki mózg na przestrzeni tysięcy lat i wszystko to, co działo się pobocznie. To bardzo edukacyjny komiks, który zdecydowanie warto przeczytać.


Pomiędzy komiksową opowieścią jest dużo ciekawych informacji dotyczących ewolucji i nie pomijajcie ich w trakcie czytania, bo to z nich zaczerpniecie ogromu wiedzy w danym temacie.

Nauka z komiksem to genialna seria na licencji Disneya, więc pojawiają się w niej bohaterowie znani nam ze szklanego ekranu. Zdecydowanie warto ją poznać i czytać razem z dziećmi.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Egmont.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: