Prawdopodobnie nie ma dziecka, które nie chciałoby mieć w domu zwierzaka. Głównie pewnie psa albo kota - ale czy wiesz, że zwierząt którymi ...

Jakie zwierzę wybrać - Recenzja książki

By | 17:30 Napisz komentarz
Prawdopodobnie nie ma dziecka, które nie chciałoby mieć w domu zwierzaka. Głównie pewnie psa albo kota - ale czy wiesz, że zwierząt którymi można zaopiekować się w domu jest dużo więcej..? Dzięki książce Jakie zwierzę wybrać poznamy je wszystkie.

Recenzja książki Jakie zwierzę wybrać

Pies, kot, świnka morska, chomik, rybki? A może kurczaki, alpaki, kraby, patyczaki albo gąsienice? Z książki tej poznamy podstawowe potrzeby wielu gatunków zwierząt - czy potrzebują żyć samotnie czy w parach, jak o nie dbać, czy wymagają codziennej pielęgnacji. Książka skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym, więc te informacje są bardzo podstawowe - ale dzięki nim dzieci odkryją, z którym zwierzęciem by się dogadały że tak to nazwę.

TUTAJ sprawdzisz aktualne ceny książki.


Oczywiście to nie dzieci decydują o wyborze zwierzaka, a kupując czy adoptując musicie zawsze mieć świadomość, że to wy bierzecie sobie pod opiekę żywe stworzenie, a nie dla dziecka - dziecku może się znudzić po tygodniu czy dwóch i co wtedy? Nigdy nie należy kupować zwierzaka dla dziecka. Robimy to tylko wtedy, gdy sami bierzemy za to zwierzę odpowiedzialność.


Książka Jakie zwierzę wybrać ma bajecznie kolorowe, wesołe ilustracje. Ogromny plus za to, że zwraca uwagę na potrzeby społeczne zwierząt. Bardzo się ucieszyłam że w przypadku psów jest tu zapisek o tym, co im szkodzi - że nie można psa karmić winogronami czy czekoladą. To urocza, przybliżająca kilkulatkom temat posiadania zwierząt i odpowiedzialności z tym związanej, ale tak jak już wspomniałam - nigdy nie nakładajcie na dzieci tego obowiązku, bo to wy stajecie się opiekunem zwierzaka i jesteście za niego odpowiedzialni.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: