Fajny Cieciorek  to kolejna już piękna, mądra i wartościowa historia z serii Smaczna Banda i Emocje. Historia o tym, że to nie okulary i sty...

Fajny Cieciorek. Smaczna Banda i emocje

By | 15:00 Napisz komentarz
Fajny Cieciorek to kolejna już piękna, mądra i wartościowa historia z serii Smaczna Banda i Emocje. Historia o tym, że to nie okulary i styl bycia świadczą o tym, czy jesteśmy fajni.

Recenzja książki Fajny Cieciorek

Kiedyś cieciorek przyjaźnił się z innymi fasolkami. Ale pewnego dnia tamte fasolki zaczęły stawać się fajne. Takie bardzo cool. Nosiły przeciwsłoneczne okulary i robiły fajne rzeczy. Cieciorek odsuwał się od nich, bo uważał że nie pasuje do tej paczki. Że nie jest wystarczająco ciekawy, by do niej należeć. Choć bardzo chciał należeć. Spędzał coraz mniej czasu z dawnymi przyjaciółmi, jednocześnie próbując stać się tak samo fajnym jak oni. Ale nie wychodziło mu to wcale.

TUTAJ sprawdzisz gdzie książkę kupić najtaniej.


Cieciorek był zwyczajnym uczniem fasolkowej szkoły, który nie jest wybierany jako pierwszy do drużyny na W-Fie. Nie pasowały Cieciorkowi przeciwsłoneczne okulary i nie potrafił chodzić jak cool fasolka. Czuł się beznadziejnie. I wtedy wydarzyło się coś, co zmieniło jego postrzeganie siebie. Jedna z fajnych fasolek pomogła Cieciorkowi gdy rozsypał obiad. Inna opatrzyła go, gdy zdarł kolano. Następna fasolka podpowiedziała na lekcji. Cieciorek zaczął czuć się wyjątkowo.


Morał z tej historii taki, że nieważne jak wyglądasz, jak chodzisz i co nosisz - w byciu fajnym chodzi o to, żeby pozbierać kogoś, gdy upadnie. Żeby pomóc komuś ogarnąć swój bałagan. Żeby pomóc komuś pójść w dobrą stronę. Fajny Cieciorek to bardzo wartościowa opowieść o potrzebie przynależności. Koniecznie przeczytajcie z dziećmi.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: