Ostatnio w nasze łapki trafiła seria Co wolisz? wydawnictwa Znak. Ukazały się w niej dwa tytuły - Wikingowie oraz Starożytni Egipcjanie. Ma...

Co wolisz? Wikingowie i Starożytni Egipcjanie

By | 08:00 Napisz komentarz
Ostatnio w nasze łapki trafiła seria Co wolisz? wydawnictwa Znak. Ukazały się w niej dwa tytuły - Wikingowie oraz Starożytni Egipcjanie. Mają świetne okładki! A jak zawartość..? Sprawdźmy to.

Recenzja książki Co wolisz? Wikingowie

Wikingowie byli łupieżcami, ale także handlarzami. Który zawód wybierzesz? W obu będziesz się zmagać z pewnymi niedogodnościami.. Po "pracy" Wikingowie lubili się bawić, ale ich zabawy niekoniecznie były przyzwoite. Chyba nie chciałbyś zostać związany liną z przeciwnikiem i mieć miecz w zasięgu rąk.. Z tej potyczki tylko jeden wychodził żywy. Niewiele lepsza jest bitwa na kości, bowiem w trakcie rzucania Wikingowie musieli się zranić - wtedy ich rzuty uznane były za poprawne. Można było stracić oko..

TU sprawdzisz gdzie książkę kupić w najniższej cenie.


Dzięki tej książce poznamy wiele ciekawych zwyczajów Wikingów opisane w taki sposób, że bez problemu wybierzemy którą czynnością będziemy chcieli się zająć, gdyby przyszło nam żyć w czasach Wikingów. Jest tu nawet przepis na przysmak, który do dziś w Islandii uważany jest za rarytas - zjadłbyś gnijącego rekina? :)


Recenzja książki Co wolisz? Starożytni Egipcjanie

Przygoda z tą książką rozpoczyna się bardzo ciekawie - poznajemy faraona i jego wypchany zadaniami kalendarz, ale też zaznajomimy się z zagrożeniami jakie na niego czyhają. A wiele, czy też raczej wielu czyhało.. Jeżeli uznamy, że nie dla nas posada faraona, możemy zostać nosicielem jego sandałów. To lekka i przyjemna robótka. No, może poza jednym elementem - będziemy musieli całować stopy faraona przed każdym założeniem mu sandałów.

Poznamy czym jest mumifikacja i jak przebiegał ten proces, spróbujemy złamać wiadomość napisaną hieroglifami, zbudujemy grobowce (albo je okradniemy, jak kto woli), a nawet zaczerpniemy odrobinę wiedzy na temat leczenia w Starożytnym Egipcie. Tylko nie próbuj przyrządzać lekarstwa na ból zębów w domu.

TU sprawdzisz gdzie książkę kupić w najniższej cenie


Ależ to są genialne książki! Można się z nich dowiedzieć mnóstwo ciekawostek na temat poruszanego tematu. Są napisane w zabawny sposób. Mają fantastyczne, humorystyczne ilustracje. I ogromny walor edukacyjny! Zdecydowanie warto zwrócić na nie uwagę.

---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Znak.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: