Alicja w Krainie Czarów to kolejna gra planszowa z przepiękną szatą graficzną autorstwa pana Macieja Szymanowicza, skierowana do graczy od ...

Alicja w Krainie Czarów - Przepiękna gra planszowa

By | 12:00 Napisz komentarz
Alicja w Krainie Czarów to kolejna gra planszowa z przepiękną szatą graficzną autorstwa pana Macieja Szymanowicza, skierowana do graczy od 7 roku życia, dla dwóch do czterech osób.

Recenzja gry Alicja w Krainie Czarów

Gra rodem z filmu! Czy też bajki, bo to taką Alicję znamy my. Znajdziemy tu kota z Cheshire, króliczą norkę do której można wpaść, a także przestrzeń na herbatkę z Kapelusznikiem. Celem gry jest zgromadzenie jak największej ilości punktów, a te zdobywamy zbierając ciastka. Ciastko wpada na nasze konto każdorazowo po przekroczeniu pola z herbatką, ale też po zatrzymaniu się na polu specjalnym. Poza ciasteczkowym specjałem, jest tu jeszcze pole z gąsienicą która sprawia że nasz pionek urośnie (i będzie chroniony przed wpadnięciem do norki), jest pole z rzeczoną norką w której można utknąć, oraz kot z Cheshire który sprawia, że podwajamy liczbę pól przez którą przeszliśmy.

TUTAJ sprawdzisz gdzie grę można kupić najtaniej.


Jak grać w grę Alicja w Krainie Czarów? To całkiem proste - każdy gracz ma przy sobie dwa pionki, duży i mały. Ten mniejszy stawiamy na starcie (polu z herbatką), bierze do ręki trzy karty ze swojego potasowanego zakrytego stosu i zagrywając jedną ze skrajnych kart, przesuwa swój pionek w lewą lub prawą stronę o liczbę pól równą wartości karty. Jeśli ma jockera, sam deklaruje o ile pól przejdzie.

Po wykonaniu ruchu, ewentualnie zrobieniu tego co jest na polu specjalnym, gracz bierze kartę z zakrytego stosu i wkłada pomiędzy trzymane w ręce karty. W następnej rundzie nie będzie mógł użyć przed momentem wziętej karty tylko którejś ze skrajnych. I tak dalej i tak dalej..

Gra trwa jedenaście rund, tyle ile kart w stosie mamy. Po zagraniu wszystkich, podliczamy wartości zgromadzonych ciasteczek. Wygrywa osoba z największą ilością punktów, lub ta która znajduje się dalej od pola z herbatką - jeśli będzie remis.


Alicja w Krainie Czarów to wciągająca gra z ciekawą mechaniką i przyjemnym przebiegiem rozgrywki. Idealna na rodzinne popołudnia, nie tylko dla miłośników bajki. Grać w nią może absolutnie każdy.

W naszej kolekcji znajduje się jeszcze kilka innych gier narysowanych przez pana Szymanowicza, wydanych pod skrzydłami wydawnictwa Granna. Na blogu pisałam o Muzykantach z Bremy i Kopciuszku.


Zobacz jak grać w grę Alicja w Krainie Czarów:


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Granna.
Wszystkie linki do Ceneo umieszczone na blogu, są linkami afiliacyjnymi.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: