Ding! ...i pozamiatane z serii Gry do Plecaka to gra karciana przeznaczona dla 2-7 graczy w wieku 7+ której mechanikę z pewnością dobrze zn...

Ding! ...i pozamiatane

By | 09:00 Napisz komentarz
Ding! ...i pozamiatane z serii Gry do Plecaka to gra karciana przeznaczona dla 2-7 graczy w wieku 7+ której mechanikę z pewnością dobrze znacie.

Recenzja gry Ding!...i pozamiatane

Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart z ręki. Zagrywamy je zgodnie z zasadą - ten sam kolor albo ta sama wartość co karta na wierzchu stosu odrzuconych. Chyba że zauważymy, że któryś z warunków na naszych kartach został właśnie spełniony. Krzyczymy wtedy Ding! Gra na moment jest przerywana, a osoba która dinga wywołała informuje o spełnionym warunku i kartę tę wykłada na stos odrzuconych. Niektóre warunki muszą zadziać się same (na przykład te dotyczące kart, jak np dwie w tym samym kolorze czy o tej samej wartości, ale też niektóre z dotyczących ludzi - ubranie w danym kolorze), lecz niektóre z nich możemy sprowokować. Jeśli mamy na karcie warunek "ktoś dotyka swoich włosów" możemy mu powiedzieć, że ma coś na włosach - gdy ich dotknie, wołamy ding! i wykładamy kartę z tym warunkiem na stos, niezależnie jaki ma kolor i wartość.

TUTAJ sprawdzisz aktualne ceny gry.


Po wywołaniu dinga gra toczy się normalnym trybem, zaczynając od osoby po lewej stronie tej, która dinga wywołała. Zapewne zmienił się teraz kolor i wartość karty, więc zagrywamy odpowiednie gracz po graczu, aż do następnego dinga. Jeżeli nie możemy zagrać karty, dobieramy jedną z zakrytego stosu i kolej przechodzi na gracza po naszej lewej. I tak toczy się ta gra - niby spokojnie, a jednak bywa dynamicznie i nieprzewidywalnie. Ding wprowadza sporo zamieszania :)


W grze liczy się uważność, by nie przegapić momentu spełnianego dinga, przyda się też spryt - by pewne warunki umiejętnie na innych wymusić.

Ding! należy do serii Gry do Plecaka, co oznacza że ma niewielkie opakowanie i wszędzie je ze sobą bez problemu zabierzemy. O innych grach z tej serii też pisałam na blogu - zajrzyj TUTAJ.


Zobacz jak grać w grę Ding! ...i pozamiatane:---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Egmont.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi. 


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: