Seria Smaczna Banda i Emocje wzbogaciła się właśnie o nowy tom pod tytułem Domowa Pyra. To opowieść o pewnej miłośniczce domowego życia, kt...

Domowa Pyra

By | 17:00 Napisz komentarz
Seria Smaczna Banda i Emocje wzbogaciła się właśnie o nowy tom pod tytułem Domowa Pyra. To opowieść o pewnej miłośniczce domowego życia, która rzadko kiedy schodzi z kanapy. Ceni sobie wygodę, ale czy to jest w życiu najważniejsze..?

Recenzja książki Domowa Pyra

Pyra spędza sto procent wolnego czasu na kanapie. Ma tu dostęp do ekranów, które zapewniają jej rozrywkę, kontakt ze znajomymi, a nawet pożywienie - dzięki urządzeniu do podawania przekąsek nie musi kiwnąć palcem. Nawet dostawy paczek odbywały się bez schodzenia z kanapy, za sprawą systemu rur które Pyra w domu posiada.

TU sprawdzisz aktualne ceny książki


Domowa Pyra zamówiła kolejną kamerę do kolekcji i gdy podłączała ją do kontaktu, wysiadł prąd. Ciemność opanowała jej pokój. Nasza bohaterka musiała się ruszyć z kanapy i odsłonić okna, których nie odsłaniała od dawna. A że nie miała nic do roboty, poszła na spacer z psem. Zaczęła na nowo odkrywać przyjemność z obcowania z naturą. Po powrocie do domu, gdy wróciła do swoich codziennych czynności, naszły ją pewne rozterki. Czy to aby na pewno jest dobry pomysł na spędzenie życia..? Postanowiła częściej ruszać się z kanapy. Domowa Pyra odkryła, że wcale nie jest tak w stu procentach kanapowym stworzeniem, bo za oknem jest tyle świata do odkrycia i tyle się dzieje, że szkoda czasu na całe dnie przed ekranami.


Książka ma wspaniałe przesłanie, które trafić może szczególnie do dzieci, które najchętniej spędziłyby cały dzień przed ekranem telewizora czy komputera. Jak każda lektura z tej serii - skłania do przemyśleń i rozmowy na temat poruszanego w książce problemu. Bardzo polecam.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: