Największy słoń świata. Pies rozumiejący alfabet Morse'a. Krowa, która uciekła z rzeźni i stała się symbolem walki o prawa zwierząt. Nie...

100 najsłynniejszych zwierzaków w historii

By | 08:00 Napisz komentarz
Największy słoń świata. Pies rozumiejący alfabet Morse'a. Krowa, która uciekła z rzeźni i stała się symbolem walki o prawa zwierząt. Niezatapialny kot. Rin Tin Tin, którego na pewno kojarzysz. Albo Łajka, pierwsza żywa istota w kosmosie. O nich i o wielu więcej wyjątkowych zwierzętach, przeczytasz w tej pięknej książce 100 słynnych zwierzaków.

Recenzja książki 100 najsłynniejszych zwierzaków w historii

Sudan należał do podgatunku nosorożców białych północnych. Urodził się na wolności, ale szybko został złapany do niewoli. Jedynym wrogiem tych nosorożców był człowiek, polujący na nie dla ich rogów, które rzekomo miały lecznicze właściwości. W roku 2001 żyły już tylko 32 osobniki północnych. Pod koniec marca 2018, po śmierci Sudana, zostały tylko dwa. Wyobrażasz to sobie? Dwa nosorożce białe północne żyją obecnie na świecie, pod ścisłą ochroną w kenijskim rezerwacie przyrody. Ale oba są płci żeńskiej - to córki Sudana. Nie ma możliwości, by gatunek ten przetrwał. Za chwilę pozostanie tylko wspomnieniem na kartach książek, a przyczynił się do tego gatunek siejący największe zniszczenie na planecie Ziemi - człowiek.

TUTAJ sprawdzisz gdzie książkę kupić najtaniej.


Roy i Silo to dwóch męskich przedstawicieli pingwinów, którzy zakochali się w sobie i uwili wspólne gniazdo w nowojorskim ogrodzie zoologicznym. Gdy zaczęli wysiadywać na zmianę kamień, ludzie podsunęli im porzucone wcześniej jajo. Wzbudziło to kontrowersje, na pracowników zoo spadły gromy, ale wykluta z jaja pingwinia samiczka spędziła szczęśliwe dzieciństwo ze swoimi tatusiami. Żyła z nimi aż do momentu opuszczenia gniazda.


Alfabetycznie posegregowane po imionach zwierzęta, które znajdziemy w tej książce, to historie z życia wzięte, poruszające i wzruszające, niezwykłe, wyjątkowe. Lew mieszkający w pałacu ze swym egipskim faraonem, który rzucił się na wrogie wojsko w jego obronie. Pies, który zaginął podczas pobytu na wakacjach i przebył cztery tysiące kilometrów w pół roku, by wrócić do domu. Małpka aktorka, która zagrała w Tarzanie. Uratowany pingwin, powracający co roku do człowieka z którym się zaprzyjaźnił. Pies, który stał się symbolem wierności. Delfin, który zmienił spojrzenie ludzi na swój gatunek. Keiko z Uwolnić Orkę, którą złapano na wolności i sprzedano do oceanarium, której tułaczka po parkach rozrywki zakończyła się wraz z angażem do filmu. Schorowane, nieszczęśliwe zwierzę tak poruszyło serca ludzi, że założyli fundację na rzecz jej uwolnienia, poniekąd wymusili na parku rozrywki jej oddanie i po pięciu latach nauki radzenia sobie w morzu, którą Keiko pobrała od trenerów, została wypuszczona na wolność u wybrzeży rodzinnej Islandii.

To wspaniała, pięknie wydana książka, która skłania do refleksji. Sięgnijcie po nią koniecznie, by poznać historię stu niesamowitych zwierząt i ich niezwykłych wyczynów.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Nowa Baśń.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi. Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: