Moko, najśmieszniejszy klaun na świecie to niepozorna, bo ukryta pod wesołą okładką historia spowita samotnością, wielką rozpaczą, poczucie...

Moko. Najśmieszniejszy klaun na świecie

By | 08:00 Napisz komentarz
Moko, najśmieszniejszy klaun na świecie to niepozorna, bo ukryta pod wesołą okładką historia spowita samotnością, wielką rozpaczą, poczuciem odrzucenia. To opowieść o smutnym klaunie, który bardzo potrzebował pomocy.

Recenzja książki Moko, najśmieszniejszy klaun na świecie

Moko był najśmieszniejszym klaunem na świecie. Właśnie - był... Od pewnego czasu czuł się smutny, nieszczęśliwy, samotny i rozbity. Nie bawił ludzi na arenie, choć starał się to robić z całych sił. Nikt nie śmiał się na widok pogrążonego w rozpaczy klauna. Dyrektor zdenerwowany sytuacją, wyrzucił Moko z pracy. Klauna doprowadziło to do załamania. Czuł, że rozpada się na kawałeczki.

TUTAJ sprawdzisz gdzie książkę kupić można najtaniej.


Moko poważnie się rozpadł. Nie miał nikogo z kim może porozmawiać o swoich emocjach. Czuł, że przestaje istnieć. I wtedy spotkał na swej drodze Bo - chłopca, który go poskładał, kawałek po kawałku, przywrócił klaunowi uśmiech i radość życia.

Historia ta w bardzo obrazowy sposób pokazuje młodemu czytelnikowi, co czuje osoba pogrążona w smutku, osoba która nie ma się do kogo zwrócić. I wcale nie trzeba zostać porzuconym (jak Moko przez dyrektora cyrku), by nie móc sobie poradzić ze swoimi emocjami. Potrzebujemy w naszych życiach takiego Bo, który wyciągnie rękę, wysłucha, pomoże się zebrać w sobie. To może być ktoś z rodziny, przyjaciel, ale może to też być zupełnie obca osoba.


Na końcu książki widnieje numer Telefonu Zaufania dla dzieci i młodzieży wraz z informacją, że zawsze można zadzwonić, o każdej porze dnia i nocy, po drugiej stronie znajduje się osoba która wysłucha i spróbuje pomóc. Znalazła się też informacja dotycząca cyrków - by jeśli już, to wybierać takie, w których nie ma zwierząt. Bo żadna istota nie może być krzywdzona dla cudzej rozrywki.

Moko. Najśmieszniejszy klaun na świecie to książka bardzo ważna, potrzebna i po prostu piękna. Koniecznie przeczytajcie ją z dziećmi. Bardzo polecam!


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia.
Wszystkie linki do Ceneo na blogu są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: