Pierwsze nuty wiosny to niezwykle wiosenna książka o tym, że trzeba spełniać swoje marzenia, wbrew temu co myślą o tym inni.

Pierwsze nuty wiosny

By | 09:00 Napisz komentarz
Pierwsze nuty wiosny to niezwykle wiosenna książka o tym, że trzeba spełniać swoje marzenia, wbrew temu co myślą o tym inni.

Recenzja książki Pierwsze nuty wiosny

Co roku o tej samej porze zbiera się wiosenna orkiestra leśnych zwierząt, by delikatnymi i subtelnymi dźwiękami swych instrumentów obudzić wiosenne rośliny, przywołać słońce. Borsuczka Buczka bardzo chciała do nich dołączyć. Pognała więc z muchomorem i makówkami na przesłuchanie, ale gdy zabębniła dosadnie - dyrygent Łoś skrytykował umiejętności Buczki i kazał natychmiast przestać jej grać. Jego zdaniem takie łomotanie nie przywoła wiosny. Smutna borsuczka oddaliła się ze swym bębnem i wtedy... usłyszała stukotanie.

---
Wiele pięknych książek nie tylko dla dzieci kupić można w internetowej księgarni TaniaKsiazka.pl.


Borsuczka stworzyła swoją własną orkiestrę. Wraz z dzięciołem stukającym o drzewo, bobrem uderzającym ogonem o ziemię, i zającem głośno tuptającym. Grali głośno, aż przyszła wiosna. Łoś się zreflektował. Orkiestry połączyły siły.


Książka ma piękne ilustracje, rymowany tekst i przesłanie - by nie poddawać się tylko dlatego, że ktoś nas krytykuje. Trzeba robić to, co się kocha, nawet jeżeli nie wszystkim się to podoba.


---
Wpis w ramach współpracy z TaniaKsiazka.pl


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: